У добру путь, дорогі наші випускники!!!








День вишиванки відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.
Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч – День вишиванки припадає на 20 травня.
Бібліотека №11 сьогодні провела літературні посиденьки "Краса української вишиванки" для студентів медичного фахового коледжу "Монада". Запрошена на захід Наталія Гунько, яка є комерційним директором Виробництва швейних та вишитих виробів “Guelder” розповіла про особливості вишиванок різних регіонів та представила вишиванки власного виробництва.
Присутні переглянули відеоролики про історію виникнення вишиванки та відповіли на запитання вікторини, а ще прослухали пісню Наталії Май "Мамина сорочка" та Олега Винника “Вишиванка”.
26 лютого 2021 р. у Фаховому коледжі технологій, бізнесу та права ВНУ імені Лесі Українки відбулася XIV Міжнародна студентська наукова конференція “Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки”.
У зв’язку із запровадженням урядових карантинних заходів, проведення конференції здійснювалася у формі відео-конференції в онлайн-режимі. Цього року в рамках Міжнародної конференції працювало десять наукових секцій.
Студентка нашого коледжу Скрипчук Руслана (відділення "Стоматологія", технік зубний, група ЗТ-1), зайняла I місце у секції “Міжнародні відносини” (тема наукової роботи: “Молодь. Міграція. Перспективи”, наукові керівники: Свіжак В.М., Оксамитний Ю.А.) та була нагороджена почесною грамотою Волинської обласної ради.
Вітаємо Руслану, Валентину Михайлівну та Юрія Анатолійовича з перемогою!!! Бажаємо продовжувати науково-пошукову роботу та нових плідних досягнень!






Сьогодні, 25 лютого 2021 р., виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури (25.02.1871 – 01.08.1913).
Леся Українка — одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок – вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.
На фото – студенти-першокурсники разом з викладачем української мови і літаратури Абрамюк Світланою Василівною на літературно-виховній годині у бібліотеці №11.
Починаючи з 2002 року, українці 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови як свято багатомовності, взаєморозуміння та взаємоповаги.
Утвердження рідної мови як державної та мови міжетнічного спілкування й порозуміння є елементом національної безпеки України.
В бібліотеці №11 до Міжнародного дня рідної мови для студентів медичного коледжу “Монада” бібліотекарі та викладач української мови та літератури Абрамюк Світлана Василівна спільно провели інформаційну годину. Про красу, милозвучність, різнобарв’я та глибину рідної мови, про те, що це – не просто засіб людського спілкування, що вона живе в наших серцях, йшла мова у переглянутих відео.
До участі були залучені студенти відділення фахової та середньої освіти. Першокурсники дізналися про історію свята, нелегкий шлях утвердження української мови, читали вірші про рідну мову, а також ознайомились з книжковою виставкою.
В рамках вивчання навчальної дисципліни “Військово-медична підготовка і медицина надзвичайних ситуацій” для студентів спеціальності “Медсестринство” було проведено ряд практичних занять з теми “Основи десмургії”. В процесі занять під керівництвом викадача Гребенюка Миколи Леонідовича студенти опанували практичні навички з накладання основних типів пов’язок.
Сьогодні працівники бібліотеки №11 запросили монадівців на літературну гостину “Наша Леся”, приурочену святкуванню 149 річниці від дня народження Лесі Українки. Під час перегляду документальних фільмів “Наша Леся” та “Великі Українці – Леся Українка” присутні дізналися багато цікавих фактів з біографії талановитої та сильної духом письменниці, слухали її вірші. А викладач української мови та літератури Абрамюк Світлана Василівна розповіла студентам, якою була Леся в дитячі роки, коли і де написала перший вірш, чому взяла псевдонім Українка та як боролася з важкою недугою. Як зразок любові Лесі до рідного краю зачитала вірш “Подорож до моря”.
Всіх користувачів бібліотеки працівники запрошують ознайомитись з книжковою виставкою-персоналією “Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я…”. З книг, представлених на виставці, можна ближче познайомитись з творчою діяльністю, особистим життям видатної української письменниці, її жагою до життя, перейнятися безмежно міцною силою волі та щирою любов’ю до України.
10 грудня 2019 року в бібліотеці-філії №11 для студентів Медичного коледжу “Монада” в межах Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно Dokudays UA про права людини відбувся перегляд і обговорення документального фільму “Булер”.
5 грудня 2019 року за ініціативи зав. відділення “Медсестринство”, викладача біології та екології Свіжак Валентини Михайлівни студенти-першокурсники відвідали найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині – Волинський краєзнавчий музей.
Колекції музею представлені в експозиції, яка складається з розділів природи, давньої та новітньої історії, тематичних виставок. Студенти із величезним захопленням ознайомилися з унікальними пам’ятками археологічної збірки і нумізматичної колекції, писемними документами, зразками сакрального мистецтва та етнографічними матеріалами – виробами ткацтва і вишивки, зразками волинського народного костюму, плетіння з соломки, коріння та лози, різьбленнями по дереву, гончарними виробами та писанками.
В новій історії України День Гідності та Свободи – державне свято, яке має дуже важливе значення. Цього дня ми вшановуємо мужніх патріотів, які незламно стояли на захисті прав наших громадян. З нагоди пам’ятної дати в бібліотеці відбувся відеоперегляд фільму “Чорний суботник” із колекції Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UА. По закінченню фільму присутні висловили свою думку, що події 21 листопада 2013 року стали етапом прояву українцями неабиякої сили, мужності, гідності, віри та міцності духу.
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі роки часів голодомору. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
22.11.19р. до Дня пам’яті жертв голодоморів в бібліотеці була проведена година скорботи “Зроніть сльозу і хай не гасне свічка” для студентів медичного коледжу “Монада”. На захід був запрошений почесний громадянин міста Луцька та Волинської області, письменник, журналіст, народний депутат першого скликання та голова Волинського Крайового Братства Андрій Іванович Бондарчук. Андрій Іванович піддав аналізу політичні причини, що призвели до геноциду українського народу, внаслідок злочинної діяльності радянської влади, та презентував і подарував бібліотеці книгу “Голод 1946-1947 рр. в Україні: колективна пам’ять”, збірник свідчень очевидців. Працівники бібліотеки також ознайомили присутніх з матеріалами книжкової виставки. А на завершення усі переглянули соціальний відеоролик “Голодний Дух-День пам’яті жертв голодомору”.
20 листопада 2019 року студенти групи 0ФМЛС разом із куратором Романюк Богданою Ігорівною відвідали Луцьку аптеку №102 ДВТП "Волиньфармпостач". Завідуюча аптекою Марчук Людмила Іванівна, провізор вищої кваліфікаційної категорії, провела ознайомлюючу екскурсію, в ході якої студенти ознайомилися з роботою аптеки: матеріально-технічною базою, виготовленням лікарських засобів в умовах аптеки, торгівлі медичними препаратами, наявністю ліків у вітринах та їх медичним призначенням.
Майбутні фармацевти були надзвичайно раді познайомитися ближче з аптечною справою та справжніми фахівцями у цій сфері. Студенти подякували господині за змістовну екскурсію та побажали успіхів та процвітання.
Своє “персональне” свято – Міжнародний день студента – студенти всього світу святкують в один день, 17 листопада.
Вже стало доброю традицією, що працівники бібліотеки №11 вітають всіх студентів медичного коледжу “Монада” з цим чудовим молодіжним святом. 15 листопада 2019 року, напередодні Міжнародного дня студента, для першокурсників провели літературно-розважальну годину “Вітаємо з Днем студента!”. Під час заходу вони дізналась, як відзначають це свято в різних країнах світу. Майже у всіх є своє, національне студентське свято, а традиції святкування дуже схожі і в Києві, і в Сорбонні, і в Оксфорді. По суті, вони зводяться до того, щоб провести його якомога веселіше. Наші студенти також не нудьгували, а проявляли свою ерудицію, змагались в конкурсах та дали урочисту клятву студента “Монади”.
25 жовтня 2019р. зав. відділення “Стоматологія” Луцкевич Кіра Борисівна та викладач стоматологічних дисциплін Серьогінова Галина Володимирівна організували для студентів випускної групи ІСТ-3 екскурсію у фізіотерапевтичне відділення Луцької районної центральної лікарні, де зав. відділення, лікар-фізіотерапевт Покляцька Наталія Никандрівна ознайомила зубних гігієністів з основними функціями відділення, оснащенням фізкабінетів та наявними фізіотерапевтичними процедурами.
23 жовтня 2019 року досвідчений зубний технік Бублик Іван Володимирович провів для студентів відділення “Стоматологія ортопедична” надзвичайно яскраву та пізнавальну демонстрацію виготовлення знімних капронових протезів, а майбутні зубні техніки мали можливість долучитися до виготовлення постановок протезів.
Доброю традицією в плануванні дозвілля студентів нашого коледжу є організація туристичних поїздок по мальовничих місцях України. Так 16 жовтня 2019р. за ініціативою кураторів Оксамитного Ю.А. і Романюк Б.І. та у супроводі медбрата Гребенюка М.Л. студенти груп 0ФМЛС, І ФМ-1 та І ФМ-2 вирушили підкоряти гори Карпати.
Поїздка видалася дуже цікавою, насиченою екскурсіями, пішими походами і відвіданням багатьох красивих місцин Карпатського регіону. Так, студенти побували у Карпатському природному національному парку, де екскурсовод провів їх Стежкою Довбуша. Маршрут еколого-пізнавальної стежки, зі всіма її підйомами та спусками гірськими схилами та мальовничими карпатськими краєвидами, дуже сподобався майбутнім медикам.
Студенти також мали можливість пройтися історичними місцями Івано-Франківська, помилуватися водоспадами Пробій (м. Яремче) та Гук (біля с.Татарів), а також відвідати найбільший рекреаційний центр регіону – гірськолижний курорт Буковель, де покаталися на канатному підйомнику та помилуватись красою гір.
10 жовтня 2019р. студенти відділення “Медсестринство” мали нагоду, в якості позурантів, взяти участь у ІV Волинському чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги “Волинське медичне ралі – 2019”.
Майбутні фельдшери, а також зав. відділення “Медсестринство” Свіжак В.М. та викладачі Гребенюк М.Л. і Чернецова І.В. мали можливість побачити приклад того, як триває щоденна боротьба лікарів екстреної медичної допомоги за здоров`я та життя пацієнтів, оцінити високий рівень професійної майстерності, теоретичних та практичних навичок працівників бригад ЕМД.
На п'яти локаціях студенти виконували ролі постраждалих за певним сценарієм.
Наприклад, завдання “Тиха сповідь” передбачала виклик бригади до бабці, якій стало зле під час сповіді у церкві. Під час етапу “Сонце, де ти?” медикам довелося працювати у темному приміщенні та проводити серцево-легеневу реанімацію: виклик надійшов від жінки, чоловік якої пішов в душ, де отримав удар електричним струмом і перебуває у стані клінічної смерті. Конкурс “Антракт” передбачав надання допомоги юному пацієнту з бронхіальною астмою, при чому мама хлопчика – не чує та не говорить.
За визначений час бригада ЕМД повинна була визначити точну кількість постраждалих, характер травм, надати невідкладну допомогу, стабілізувати стан потерпілих. За діями медиків уважно спостерігали вимогливі судді – професійні лікарі. Вони фіксували кожну дію, маніпуляцію, злагодженість та оперативність в роботі бригади ЕМД.
Всього в турнірі взяли участь 18 бригад з різних районів Волинської області.
Вітаємо абсолютного чемпіона – команду Ківерцівського відділення ЕМД (пункт Цумань), серед медиків якої – випускники нашої Луцької “Монади”!!!
Гарного сонячного ранку 2 вересня 2019 року в Луцькій філії ТзОВ Медичний коледж “Монада” відбулася святкова лінійка, присвячена Дню знань.
На свято зібралися як студенти першокурсники, так і їхні старші колеги, присутніми були батьки та викладацький колектив коледжу. Усі радо вітали та приймали в дружню родину нове поповнення.
Колектив коледжу від усього серця зичить вам, дорогі першокурсники, щоб прагнення до знань та самовдосконалення постійно зростало, щоб навчання в коледжі було успішним та приносило задоволення. Нехай ви станете затребуваними спеціалістами, і найголовніше – нехай роки студентства будуть насичені найяскравішими подіями, які буде безмежно приємно згадати до найменших дрібниць! Терпіння усім та наполегливості, енергії та успіхів!
У п’ятницю, 5 липня 2019 року, в Луцькій філії медичного коледжу “Монада” відбулося особливе свято, яке символізує межу юності та дорослого життя – ВИПУСКНИЙ. Цей захід зібрав разом усіх випускників, їхніх батьків, родичів та викладачів. Позаду лекції, семінари, заліки та іспити, а попереду – робота за спеціальністю, доросле самостійне життя.
Урочистості з нагоди вручення дипломів вели наші чудові ведучі: студент групи I СТ-2 Герасимчук Діма та студентка групи І ФМ-1 Грабаровська Аліна.
Директор Луцької філії Медичний коледж “Монада” Гайдучок Іван Григорович побажав випускникам успіхів, наполегливості та щасливої долі. Щирі побажання виголосила і куратор випускної групи відділення “Фармація, промислова фармація” Романюк Богдана Ігорівна. Від імені батьків і рідних зі словами вітання виступив директор ВПУ № 29 смт. Володимирець Боровик Валерій Пилипович. Слова вдячності викладачам лунали від випускників усіх спеціальностей.
Цього року Луцька філія видала квитки у самостійне життя 89 випускникам, зокрема фармацевтам, фельдшерам, зубним технікам та зубним гігієністам. З них 15 отримали дипломи з відзнакою. Під час заходу звучали музичні вітання для випускників та гостей свята.
У добру путь, дорогі наші випускники!!! Надіємося, що кожен з вихованців закладу ще не раз із вдячністю та теплом згадає свій коледж, одногрупників та викладачів, які за ці роки стали як рідні.
13 червня 2019 року студенти-першокурсники разом із викладачем історії Оксамитним Ю.А. та викладачем фізики Панкевичем С.С. відвідали Музей технічного прогресу в РЦ “Адреналін Сіті”. Це єдиний музей такого типу в Україні, в якому зібрано більш ніж 1500 експонатів: винаходи людства від найпростіших пристосувань і до сьогодення.
12.06.2019р. студенти коледжу мали можливість ознайомилися з матеріалами літнього читального залу "Літературний дворик", організованого бібліотекою №11.
24 травня 2019 року в коледжі відбулася зустріч студентів з відомим американським науковцем Джозефом Кезелем. Dr. Jozeph Kezele є президентом Аризонської асоціації наукового креаціоналізму, професором Аризонського християнського університету в м. Фінікс. Веде курси з генетики людини, клітинної та молекулярної біології, патофізіології та органічної хімії. Студентам-медикам вчений представив унікальну програму “Творіння чи Еволюція”, а також провів презентацію книги Головіна Сергія “Еволюція міфу. Як людина стала мавпою”.
Викладач стоматологічних дисциплін Серьогінова Галина Володимирівна і зубні гігієністи групи ІСТ-1 спеціальності 221 "Стоматологія" продовжують навчати дошкільнят, як правильно доглядати за зубами і як уникнути різноманітних захворювань зубів та ясен.
21.05.2019р.
17 травня 2019 року викладач стоматологічних дисциплін Серьогінова Галина Володимирівна традиційно запросила маленьких підопічних дитячого садочка №37 “Дзвіночок” до коледжного кабінету профілактики стоматологічних захворювань.
Майбутні зубні гігієністи, студенти групи І СТ-1, провели театралізований виступ, під час якого розповіли гостям про хвороби, які виникають у недоглянутих зубах, а також навчили малят, як правильно підбирати зубну пасту, щіточку, якими рухами щітки необхідно чистити зуби. Дітлахи із задоволенням відпрацювали навички чищення зубів на знімних зубних протезах та муляжах. А особливе захоплення у них викликала нагода побувати в ролі стоматолога і надати гігієнічну допомогу самому Шреку!
Дівчатка й хлопці також ставили запитання, на які молоді спеціалісти охоче відповідали. Малята не забули подякувати виступаючим і за 5-бальною шкалою оцінили старання наших студентів у 1000 балів:))) На завершення зустрічі вихованці дитячого садочка отримали іменні сертифікати про здобуття статусу знавця гігієни та охайності.
13 травня 2019р. у Луцькому педагогічному коледжі розпочала роботу ХХIV обласна виставка дидактичних і методичних матеріалів “Творчі сходинки педагогів Волині” серед педагогічних (науково-педагогічних) працівників ЗВО І-ІІ р.а. Волинської області. Дана виставка − це особливий представницький форум, на якому освітяни з різних куточків області презентують свої інноваційні практичні й теоретичні розробки, обмінюються досвідом, синтезують нові ідеї та варіанти їх впровадження.
Викладачі нашого коледжу теж представили методичні посібники, розробки занять, робочі зошити, збірники тестів та завдань, наукові роботи, видані та напрацьовані за останні два навчальні роки.
Згідно з планом роботи базового відділення ТзОВ Медичний коледж «Монада» 18.04.2019р. проведено ХX-у ювілейну загальну студентську наукову конференцію.
У заході взяли участь студенти Львівського базового відділення, Луцької, Дрогобицької, Первомайської, Чернівецької, Хустської та Ужгородської філій.
Журі високо оцінили рівень наукової підготовки студентів Луцької філії: Грабаровської Аліни, Кушнірчук Тетяни, Шпаковської Аліни (група І ФМ-1), Пашкевича Андрія (група І ЗТ-1).
Кушнірчук Тетяна та Шпаковська Аліна (науковий керівник – Полубінський Віталій Вікторович) вибороли І місце на секції фармацевтичних дисциплін, а Грабаровська Аліна (науковий керівник – Чернецова Інна Володимирівна) була нагороджена грамотою за актуальність теми та творчий захист на секції соціогуманітарних дисциплін.
Студентів було нагороджено дипломами, грамотами та цінними подарунками.
Вітаємо переможців та учасників!
На запрошення від оргкомітету 9-ої Східноєвропейської конференції з проблем стоматологічної імплантації (м. Львів) 12 квітня 2019 року викладачі нашого коледжу Луцкевич Кіра Борисівна та Серьогінова Галина Володимирівна взяли участь у роботі круглого столу на тему: “Якою повинна бути підготовка гігієністів зубних в Україні?”. Мета засідання: аналіз програми підготовки зубних гігієністів в Україні та в світі, зокрема в Європі, та опрацювання пропозицій щодо приведення програми підготовки гігієністів зубних до європейських стандартів.
До роботи в круглому столі були запрошені всі, хто зацікавлені в даному питанні – представники МОЗ України, МОН України, керівники та викладачі навчальних закладів України, де проводиться підготовка спеціалістів за кваліфікацією “гігієніст зубний”, навчальні центри, спеціалісти, які проводять курси за даним напрямком, представники громадських професійних організацій. Також виступали ведучі спеціалісти з Інституту FORSYTH в Кембріджі, School of Dental Medicine в Університеті Гарварду, Dental School of Dental Medicine в Бостоні, спікери з Англії, Канади та Словаччини.
27 березня 2019 року вже традиційно на базі нашого коледжу проводилася екскурсія для учнів заочної біологічної школи Волинського еколого-натуралістичного центру. Гостей приймала завідувач відділення "Медсестринство" Свіжак Валентина Михайлівна.
Школярі мали можливість побувати на невеликій екскурсії по навчальним кабінетам та лабораторіям коледжу, ознайомитися з основними аспектами практичного навчання майбутніх фельдшерів, фармацевтів, зубних гігієністів та зубних техніків, а також прослухати лекцію викладача фтизіатрії Войтович Марії Володимирівни про організацію виявлення туберкульозу. На завершення учні щиро подякували господарям за незабутні враження.
22 березня 2018 року в Луцьку відбувся навчальний тренінг-практикум “Імплементація міжнародних протоколів у стоматологічну практику” та семінар з міжнародною акредитацією. На заході були присутні і наші представники – студенти відділення “Стоматологія” (групи ІСТ-2 та ІСТ-3) у супроводі зав. відділення Луцкевич К.Б. та викладача стоматологічних дисциплін Серьогінової Г.В.
Захід проводився у форматі телемосту, на учасників чекали майстер-класи, доповіді спікерів та отримання практичних рекомендацій від провідних фахівців галузі.
Мета проекту – підвищення рівня підготовки лікарів-стоматологів різних напрямків – терапевтів, хірургів, пародонтологів, імплантологів, дитячих стоматологів та лікарів приватної практики.
Семінар входить до програми підвищення кваліфікації. Національні сертифікати, видані учасникам після закінчення семінару, враховуються при атестації / переатестації для підтвердження кваліфікаційної категорії, а міжнародні сертифікати – при атестації в Європі, США, Канаді і надають 2 credit units.
21 березня 2019 року на запрошення від групи компаній “МедЕксперт” студенти випускної групи відділення “Фармація, промислова фармація” разом із викладачем-провізором Романюк Богданою Ігорівною відвідали Телеміст, в рамках якого відбулися тренінг-практикум “Роль провізора/фармацевта у забезпеченні сучасної фармакотерапії та у наданні екстреної медичної допомоги” та семінар з міжнародною акредитацією в 2 credit units для провізорів/фармацевтів.
Мета проекту – підвищення кваліфікації фармацевтів, розширення знань про вплив лікарських препаратів та побічні ефекти, підвищення відповідальності фармацевтів щодо вибору лікарських засобів та контрою за їхнім продажем. Проект розрахований на фармацевтів, провізорів та співробітників профільних навчальних закладів.
По завершенню заходу учасникам семінару отримали Міжнародний Сертифікат на 2 credit units та Національний Сертифікат.
20 березня 2019 року в Луцьку відбувся тренінг-практикум для педіатрів “Комплексний підхід до лікування найбільш розповсюджених захворювань у дітей” та семінар з міжнародною акредитацією, організованих групою компаній “МедЕксперт”.
На захід були запрошені педіатри, лікарі загальної практики, студенти медичних закладів освіти. Не оминули таку подію і наші представники, студенти відділення “Медсестринство” групи І ЛС-1 у супроводі викладача внутрішньої медицини Войтович Марії Володимирівни.
Тренінг проводився у форматі телемосту, під час якого були прослухані лекції провідних спікерів та практикуючих лікарів. Метою таких форм виступів є підвищення професійної підготовки лікарів-педіатрів та фахівців вузького профілю, забезпечення безперервної післядипломної освіти та модернізація знань.
Опісля тренінгу відбувся семінар з міжнародною акредитацією для педіатрів "Комплексний підхід до лікування найбільш розповсюджених захворювань у дітей" у рамках співпраці Siyemi Learning та Групи компаній "МедЕксперт" відповідно до вимог та стандартів Акредитаційної Ради з Безперервної Освіти США (АССМЕ). Були розглянуті актуальні питання профілактики інфекційних захворювань у дітей, імунопрофілактики у практиці лікаря, практичних аспектів лікування та профілактики розповсюджених захворювань у дітей та підлітків, вірусних інфекцій та сучасних поглядів на лікування, ургентної допомоги дітям до 5 років.
На думку студентів, така форма проведення підвищення кваліфікації є актуальною, необхідною та дуже зручною для лікарів. Після завершення семінару всім присутнім було вручено сертифікати МОЗ України та міжнародні сертифікати.
15 березня 2019 року в Коледжі технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася ХІІ Міжнародна студентська наукова конференція “Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки”.
Представниця нашого коледжу студентка групи І ФМ-1 відділення “Фармація, промислова фармація”, Шпаковська Аліна зайняла I місце на секції “Соціальні та поведінкові науки” (тема наукової роботи: “Вплив міграційних процесів на депресивність розладів у студентів коледжу”, науковий керівник: Свіжак В.М.) та була нагороджена почесною грамотою Волинської обласної ради.
Вітаємо Алінку і Валентину Михайлівну з перемогою!!! Бажаємо подальших успіхів у наукових пошуках!!!
1 березня 2019 року на базі Луцького педагогічного коледжу відбулася ІІI Всеукраїнська студентська науково-практична конференція “Волинська весна: перші паростки науки”. На секції “Психологічний вимір особистості” наш коледж представляла студентка 2-го курсу відділення “Фармація, промислова фармація” Шпаковська Аліна із науковою роботою “Вплив міграційних процесів на депресивність розладів у студентів коледжу”, науковий керівник – Свіжак Валентина Михайлівна.
Вітаємо нашу студентку і наукового керівника із участю в конференції, бажаємо продовжувати науково-пошукову роботу та нових плідних досягнень.
Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен у першу чергу створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.
За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято дає можливість кожному громадянину будь-якої країни відчути свою належність до рідної нації, відчути себе часткою народу, серед якого народжуєшся, зростаєш, стаєш Людиною.
У бібліотеці №11 до Міжнародного дня рідної мови для студентів медичного коледжу “Монада” викладач української мови та літератури Абрамюк С. В. та бібліотекар Коменда О.М. спільно провели годину розмовного етикету “У моїй країні милій мова давняя звучить”. Про красу, милозвучність, різнобарв’я та глибину рідної мови, про те, що це – не просто засіб людського спілкування, що вона живе в наших серцях, йшла мова у переглянутих відео. Cтуденти дізналися про історію свята, нелегкий шлях утвердження української мови, а також ознайомились з книжковою виставкою.
20 лютого 2014 року – трагічний день в історії українського народу. Цього дня, 5 років тому, в Києві загинуло біля ста людей, яких пізніше назвали Небесною Сотнею. В цей день о 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України». День 20 лютого став переломним у ході подій Революції Гідності.
Сьогодні у бібліотеці №11 зібралися студенти коледжу, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні. На інформаційній годині «Ангели не вмирали, а йшли з Майдану в небо» студенти переглянули відеохроніку подій Майдану, читали вірші, слухали розповідь Свіжак Валентини Михайлівни, зав.відділення “Медсестринство”, де навчався один із Героїв Небесної Сотні – Іван Тарасюк. Згадали й інших наших земляків, які віддали своє життя на Майдані – Василя Мойсея, Едуарда Гриневича та Сергія Байдовського.
Про своє перебування на Майдані розповів присутнім Нестерчук Роман Михайлович, учасник бойових дій, «кіборг». Присутні хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні та поклали квіти до меморіальної дошки, що увічнює пам’ять Івана Тарасюка, студента медичного коледжу «Монада».
Студенти нашого коледжу залюбки вивчають історію фармацевтичної справи. Традиційними стали щорічні відвідування майбутніми фармацевтами Луцької аптеки-музею. Ось і 21 грудня 2018 р. студенти групи ІФМ-1 відділення «Фармація» на чолі із куратором Козак Л.Б. мали нагоду побувати в найдавнішій міській аптеці, ознайомитися з умовами та засобами роботи фармацевта минулого сторіччя та порівняти їх із сучасністю.
13 грудня 2018 року студенти випускної групи відділення “Медсестринство” у супроводі викладача репродуктивного здоров’я і планування сім’ї Бондар С.Ю. вже традиційно відвідали Луцький клінічний пологовий будинок, зокрема побували в пологовому залі, малій операційній, абортарії та у відділенні жіночої консультації.
13 грудня 2018 року студенти відділення “Стоматологія” під керівництвом зав. відділення Луцкевич К.Б. знайомилися з методикою CAD-CAM в зуботехнічній лабораторії “Zirconzahn”.
12 грудня 2018 року за сприяння сектору рекрутингу Луцького міського центру зайнятості на відділенні “Фармація” була проведена зустріч роботодавців із студентами та майбутніми випускниками за кваліфікацією фармацевт, з метою презентації підприємств-потенційних роботодавців, їх можливостей і фахових вимог.
Презентацію своїх підприємств зробили представники компаній: ТзОВ “Західна фармацевтична компанія”, ТзОВ Волиньфарм”, ТзОВ “Подорожник Волинь”. У жвавій дискусії випускники отримали відповіді на питання стосовно подання резюме, проведення співбесіди під час прийому на роботу та тестування, можливих посад та подальшого кар’єрного росту, забезпечення соціального пакету, вимог сучасного роботодавця до потенційного працівника. Щодо останнього – це, безумовно, бажання працювати, в тому числі й у команді, самовдосконалюватися, а також дисциплінованість, відповідальність, комунікабельність, професіоналізм здатність до навчання.
У ході зустрічі також обговорено питання про нові підходи й форми роботи центрів зайнятості, можливості працевлаштування випускників, в тому числі з наданням послуг рекрутингу, озвучено наявні вакантні робочі місця для випускників коледжу, надано корисну інформацію щодо функціонування структурних підрозділів центру зайнятості, які сприяють працевлаштуванню пошукачів роботи.
Як результат заходу, студенти отримали досвід спілкування із потенційними роботодавцями та поради, які допоможуть їм вирішити питання майбутнього працевлаштування.
Без сумніву, такі зустрічі є корисними для усіх учасників: служба зайнятості має можливість додатково проінформувати про свої послуги та реалізувати функцію соціального партнерства у діалозі роботодавця та пошукача роботи, студенти і науково-педагогічні працівники зорієнтуватися на вимоги ринку праці, роботодавці – на майбутніх працівників.
6 грудня 2018р. в м. Луцьк завітали представники Всеукраїнської громадської організації “Асоціація превентивної та антиейджинг медицини”, основною метою якої є сприяння покращенню надання медичної допомоги, підвищенню якості та тривалості життя населення шляхом розвитку профілактичної, терапевтичної, гендерної та антивікової медицини, пропагування знань у цих галузях медицини за допомогою лекцій, бесід, друкованих видань, виступів по радіо та телебаченню, міжнародних наукових та гуманітарних зв’язків.
Наші майбутні фельдшери (групи І ЛС-1 та І ЛС-2) не змогли оминути таку можливість і під керівництвом зав. відділення “Медсестринство” Свіжак В.М. відвідали Всеукраїнську Тренінг-програму для лікарів "Мистецтво Лікування: післядипломний курс професійного вдосконалення". Учасники прослухали лекції на актуальну тематику провідних українських вчених-медиків різних спеціальностей та отримали сертифікати про участь у заході.
16 листопада 2018 року працівники Луцької бібліотеки №11 запросили керівника Волинського туристичного клубу "МИ" для того, щоб студенти медичного коледжу "Монада" могли ознайомитись з діяльністю цієї молодіжної організації, яка не обмежується лише подорожами.
Мельник Руслана Григорівна розповіла, як учасники клубу всіляко сприяють розвитку здорового способу життя у рідному Луцьку. Зокрема, за їхніми проектами проводились акції "Пізнай своє місто" та святкування Дня туризму у парку ім. Лесі Українки. Присутні переглянули відеоролик про турфест авторської пісні, фото і кіноаматорів "Вітрила пригод","Подорожі турклубу "МИ", тізер "Сім чудес Волині", створений тур клубом.
Нещодавно, 14 листопада 2018 року, студенти відділення "Стоматологія" на чолі із зав. відділення Луцкевич К.Б. відвідали Луцьку стоматологічну клініку "Протезист", де, зокрема, мали можливість побувати в музейному куточку стоматології, який ще на стадії формування та присвячений історії зуболікарської справи й стоматологічних технологій.
24-26 жовтня 2018 року в Львові відбулася XVI Міжнародна стоматологічна виставка "Дентал®-Україна" та XVI Міжнародний стоматологічний форум. Від нашого коледжу захід відвідали студенти випускної групи відділення "Стоматологія ортопедична".
В рамках форуму наші студенти відвідали науково-практичні конференції, лекції, майстер-класи, практичні демонстрації нових технологій, матеріалів у стоматологічній галузі за участю провідних стоматологів.
Майбутні зубні техніки також мали можливість ознайомитися з новими науковими ідеями та розробками, сучасними методиками лікування, обладнання, технологіями й матеріалами в стоматології.
Свої перші кроки в стоматологію вона зробила в Луцькій “Монаді”, а тепер допомагає іншим долати цей шлях. Студенти І-го курсу відділення “Стоматологія” в стоматологічному кабінеті “Свята Аполонія” лікаря Качмар Л.А.
22.10.2018р.
Напевно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Козак в українській культурі – відважний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
4 жовтня 2018р. напередодні свята Дня захисника України та Дня українського козацтва працівники бібліотеки провели для першокурсників літературно-історичну годину “Козацька медицина”. Вміння надавати допомогу побратимам підручними матеріалами (павутиною, мохом, грибами) – ось головний принцип козацької медицини. Та воно й не дивно, що козаки добряче зналися на травах та цілительстві. Як козаки цього досягали розповів присутнім Сокур Олександр, представник козацького стрілецького братства Волині.
День захисника України – це день, присвячений пошані до минулих і нинішніх військових героїв України, які боролися і продовжують захищати її свободу. Про першу медичну невідкладну допомогу в умовах бойових дій розповів майбутнім медикам Навроцький Тарас Анатолійович, старший лейтенант медичної служби.
Велике спасибі студентам групи ІФМ-2 за чудові привітання до Дня працівників освіти, за теплі слова й гарні пісні, креативні номери та супер позитивний настрій!!!
5 жовтня 2018 року студенти груп І ФМ-1 та І ФМ-2 у супроводі кураторів Козак Л.Б. і Романюк Б.І. та медбрата філії Гребенюка М.Л. завітали у старовинне місто Львів, яке справедливо називають культурною столицею України. Різноманітність культур, розмаїття стилів, які тісно переплелися в архітектурі столиці Галичини, і до сьогодні визначають обличчя цього давнього й неповторного міста. Різні епохи, різні влади залишили свій слід в історії Львова.
Під час екскурсії студенти здійснили пішохідну прогулянку історичним центром Львова, побували в Аптеці-музеї та Музеї-Арсеналі, подивитися на Львів з висоти пташиного польоту на оглядовому майданчику Високого замку, а також мали можливість ознайомитися з архітектурними пам’ятками ХVІІІ – початку ХХ століття в Музеї народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького.
З цієї подорожі студенти привезли безліч позитивних емоцій, гарний настрій та численні фотографії.
20 вересня 2018 року на запрошення від групи компаній МедЕксперт студенти випускної групи відділення “Фармація” разом із викладачами-провізорами Козак Ларисою Борисівною та Романюк Богданою Ігорівною відвідали навчальний семінар на тему “Належна фармацевтична практика. Імплементація протоколів провізора/фармацевта”.
Ціллю навчання було надати фармацевтам та провізорам можливість краще орієнтуватись у проблематиці, представленій на лекціях, застосовувати дані на практиці, підвищити свою компетенцію, передавати досвід колегам, надавати більш ефективну допомогу пацієнтам.
Учасники заходу отримали міжнародні сертифікати, які враховуються при атестації /переатестації для підтвердження кваліфікаційної категорії (2 бали) та при атестації в Європі, Канаді та США, де надають 2 Credit Units.
Гарного сонячного ранку 3 вересня 2018 року в Луцькій філії ТзОВ Медичний коледж “Монада” відбулася святкова лінійка, присвячена Дню знань.
На свято зібралися як студенти першокурсники, так і їхні старші колеги, присутніми були батьки та викладацький колектив коледжу. Усі радо вітали та приймали в дружню родину нове поповнення.
Колектив коледжу від усього серця зичить вам, дорогі першокурсники, щоб прагнення до знань та самовдосконалення постійно зростало, щоб навчання в коледжі було успішним та приносило задоволення. Нехай ви станете затребуваними спеціалістами, і найголовніше – нехай роки студентства будуть насичені найяскравішими подіями, які буде безмежно приємно згадати до найменших дрібниць! Терпіння усім та наполегливості, енергії та успіхів!
Завдяки наполегливій праці всього педколективу 7 липня 2018 року путівку в самостійне життя отримали 82 студенти - випускники трьох академічних груп.
В урочистій обстановці молодих спеціалістів привітали директор коледжу Гайдучок Іван Григорович, куратор випускної групи фельдшерів Степанова Юлія Михайлівна та представник батьківського комітету Пархонюк Світлана Іванівна. Від випускників зі словами подяки батькам та педагогічному колективу звернулася студентка відділення “Фармація” Гуч Надія.
Наказ про присвоєння випускникам кваліфікацій “фельдшер”, “зубний технік”, “фармацевт” зачитали завідувачі відділень Свіжак Валентина Михайлівна, Козак Лариса Борисівна, Луцкевич Кіра Борисівна.
Дипломи з відзнакою отримали 12 молодших спеціалістів.
Святковий настрій забезпечили пісенні виступи студенток відділення "Фармація" Кацевич Анни та Гунько Дарини, керівника та учасниць зразкової вокальної студії "Заграва", а також ведучі випускного - студенти-першокурсники Пашкевич Андрій та Грабаровська Аліна.
Щиро вітаємо наших випускників з успішним завершенням навчання в рідному коледжі! Творчих вам успіхів, натхнення, кар’єрного злету, щасливої долі! В добру путь, молоді спеціалісти!
Традиційно щороку 31 травня весь світ відзначає День боротьби з тютюнопалінням. Тому Луцька бібліотека філія №11 спільно з Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області провела урок-застереження "STOP SMOKING" для студентів медичного коледжу "Монада".
Саме про вплив тютюнопаління на організм людини та про те, як позбутися цієї шкідливої звички, знайомлять відвідувачів матеріали дайджеста, презентації, соціальних відеороликів, які підготували працівники бібліотеки та методист обласного методичного кабінету Семінович Алла Михайлівна.
Опинитися в полоні тютюну може кожен, тому кращий спосіб позбутися цього – не починати курити, а якщо все ж це сталося, якнайшвидше кинути шкідливу звичку. Живіть повним, насиченим життям. Пам'ятайте, що Ваше здоров'я тільки в Ваших руках!
25 травня 2018 року в коледжі відбулася зустріч студентів з відомим американським науковцем Джозефом Кезелем. Dr. Jozeph Kezele – президент Аризонської асоціації наукового креаціоналізму, професор Аризонського християнського університету в м. Фінікс. Веде курси з генетики людини, клітинної та молекулярної біології, патофізіології та органічної хімії. Проводячи відкриті лекції в навчальних закладах Луцька, вчений представив унікальну програму “Еволюція знання”, а також провів презентацію книги Джона Бланшарда “Еволюція: факт чи вигадка?”.
17 травня 2018р. студенти-першокурсники відділення «Фармація» разом із куратором Чернецовою І.В. знайомилися із сучасним мистецтвом у Арт кафедрі РЦ «Адреналін Сіті». Галерея сучасного мистецтва пропонує новий формат інтелектуального дозвілля. Створена з метою розвитку українського мистецтва у світі шляхом презентації яскравих творчих здобутків художньої культури XX століття.
Студенти мали можливість відвідати персональну виставку маляра, скульптора, графіка Петра Малишка, художника, який яскраво і вправно поєднує у своїй творчості європейську культуру і національні здобутки.
16 травня 2018 року в Луцькій філії ТзОВ Медичний коледж “Монада” відбулося засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з виробничого навчання ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, на якому обговорювали важливі питання роботи заступника як організатора професійної підготовки студентів.
Присутні заслухали доповіді:
- “Врахування вимог сучасного ринку праці під час підготовки молодших спеціалістів” (доповідач - Романюк Богдана Ігорівна, викладач організації економіки фармації, завідувач відділення “Фармація” (заочна форма навчання);
- “Спрямованість особистості майбутнього медичного спеціаліста в системі професійно-значущих особистісних якостей” (доповідач - Луцкевич Кіра Борисівна, викладач стоматологічних дисциплін, завідувач відділень “Стоматологія”, “Стоматологія ортопедична”).
На засіданні виступив директор Волинського обласного центру зайнятості Романюк Роман Вячеславович, який розповів про стан молодіжного ринку праці області.
Також для гостей було організовано екскурсію навчальними кабінетами та лабораторіями, де були продемонстровані фрагменти практичних занять з техніки виготовлення знімних та незнімних протезів, профілактики стоматологічних захворювань, догляду за хворими, технології ліків.
10 травня 2018 року студенти групи І ФМ-1 у супроводі куратора Романюк Б.І. та працівників коледжу Яручик І.П. та Гребенюка М.Л. здійснили екскурсію визначними пам’ятками Тернопільської області. Зокрема, відвідали замкові комплекси князів Збаразьких і Вишневецьких, Тернопільський замок.
Та найбільше студентів вразила головна прикраса м. Тернопіль – озеро, що знаходиться у центрі міста, найбільша в Європі штучна водойма, яку місцеві жителі називають Тернопільський став. Біля озера знаходиться парк ім. Шевченка, де всі охочі змогли намилуватися каскадами неймовірних фонтанів та незвичайними скульптурними експозиціями, здійснити неквапливі прогулянки по Острову закоханих, і звичайно зробити неймовірні фотознімки на фоні файного міста Тернополя.
9 травня 2018 року студенти-першокурсники відділень “Лікувальна справа” та “Фармація” під керівництвом викладачів Свіжак В.М. та Оксамитного Ю.А. побували з оглядовою екскурсією в Києві. Супроводжуючі подбали, аби студенти змогли не лише на власні очі побачити Адміністрацію Президента України, Верховну Раду України й Кабінет Міністрів України, але й побувати в низці музеїв, чиї експозиції присвячені найважливішим сторінкам історії нашої держави.
Гарним доповненням до екскурсії стала неспішна прогулянка вздовж Андріївського узвозу та головної вулиці міста – Хрещатик, відвідини Михайлівського монастиря та Софіївського собору. Усе це справило на студентів величезне враження. Всі учасники поїздки залишилися дуже задоволеними та сповненими найприємніших вражень.
Студенти групи І СТ-1 на чолі з викладачем Серьогіновою Г.В. продовжують свій “стоматологічний марафон” по дошкільних закладах м. Луцьк. 8 травня 2018р. майбутні зубні гігієністи завітали в Луцький дитячий садочок №11.
Студенти розповідали дітлахам, як правильно доглядати за ротовою порожниною й чистити зуби.
Дошкільнята також ставили питання, на які молоді спеціалісти радо відповідали. Малим сподобався візит зубних фей: добре побесідували, розважилися, а ще отримали сертифікати про здобуття статусу знавця гігієни та охайності.
27 квітня 2018 року на базі Луцької філії ТзОВ Медичний коледж “Монада” відбувся традиційний міжфілійний конкурс “Кращий за професією” серед студентів відділення “Медсестринство”. Цього разу ми приймали майбутніх фельдшерів із Львівського базового відділення, Ужгородської та Хустської філій. Студентка Луцької філії Каганюк Аня (група І ЛС-3) посіла ІІІ призове місце в індивідуальному заліку, а також здобула звання кращого знавця акушерства і гінекології.
У рамках конкурсу для студентів-учасників була організована екскурсія в Музей технічного прогрессу, де зібрано понад 1000 експонатів: від найпростіших пристосувань і до сьогодення. Студенти також мали можливість завітати до Академії пізнання та розвитку "Робологікум", де на відвідувачів чекали неймовірні досліди, зразки “вічних двигунів”, 3D пазли та інтерактивні винаходи.
Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.
Смертельні промені радіації виявилися безсилими перед героїзмом і самовідданістю тих чоловіків і жінок, які зійшлися в нерівному бою з ядерною стихією в Чорнобилі. Їхній подвиг назавжди увійшов до літопису мужності й патріотизму українського народу.
Завдяки відео перегляду «Чорна трагедія на нашій землі», який відбувся у бібліотеці 25 квітня, студенти медичного коледжу «Монада» змогли побачити наслідки трагедії одразу після вибуху та багато років потому.
Нехай чорнобильські дзвони озвуться в наших душах жалем, милосердям та співчуттям. Будемо пам’ятати Чорнобиль, зробимо все для того, щоб на долю людства більше не випало таких жахливих катастроф.
Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.
20 квітня 2018 року у Коледжі технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася ХІ Міжнародна студентська наукова конференція “Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки”.
Представник Луцької філії ТзОВ Медичний коледж «Монада», студент випускної групи І ЛС-3 відділення “Лікувальна справа”, Бакай Владислав зайняв I місце на секції “Громадське здоров’я та безпека” (тема наукової роботи – “Мікози”, наукові керівники: Свіжак В.М., Бонюк І.О.) та був нагороджений почесною грамотою Волинської обласної ради.
Вітаємо переможця!!!
20 квітня 2018 року відбулася XIX-та загальна студентська наукова конференція у Львівському базовому відділенні Медичного коледжу "Монада", яка об’єднала студентів та викладачів базового відділення, філій Луцька, Ужгорода, Хуста, Первомайська, Дрогобича, Чернівців. Львів приймав 63 студента та 55 наукових керівників з усієї України.
Серьогінов Олександр (наукові керівники – Свіжак В.М., Бонюк І.О.) посів ІІІ місце на секції клінічних дисциплін, Шпаковська Аліна (наукові керівники – Свіжак В.М., Подоляк І.В.) була нагороджена грамотою за високий рівень захисту наукової роботи.
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!! Бажаємо продовжувати науково-пошукову роботу та нових плідних досягнень.
20 квітня 2018 року студенти випускної групи відділення “Стоматологія ортопедична” проходили практичні заняття з предмету “Сучасні технології виготовлення зубних протезів” у приватній ливарні м. Луцька, де, зокрема, ознайомилися з етапами виготовлення литва.
18 квітня 2018р. “стоматологічний десант” на чолі з викладачем стоматологічних дисциплін Серьогіновою Г.В. працював із вихованцями дитячого садочка №4. Майбутні зубні гігієністи (група І СТ-1) навчали дошкільнят правильно вибирати засоби догляду та здійснювати догляд за зубами.
Діти із задоволенням відпрацьовували навички чищення зубів на знімних зубних протезах, а також на зубах мультяшних героїв. Особливе захоплення у них викликає нагода побувати в ролі стоматолога і надати гігієнічну допомогу самому Шреку! Усі малята отримали іменні сертифікати про здобуття статусу знавця гігієни та охайності.
23 квітня – Міжнародний день книги та авторського права.
Напередодні цього свята, 18 квітня 2018 року, студенти медичного коледжу «Монада» мали нагоду зустрітися та поспілкуватися з волинською поетесою Марією Іванівною Пишук.
Ми ще з дитинства добре пам’ятаємо, що книга – це джерело знань, найкраще диво у світі. Тiльки уявіть: ви читаєте про країну, в якiй нiколи не були, i ніби самі опиняєтеся у цiй незнанiй країнi. Розгортаєте книжку про наших славетних козакiв, якi жили давно, декiлька сторіч тому, – і ось вони вже перед вами; чується передзвiн шабель, iржання бойових коней. Ви наче стаєте незримими учасниками усiх подiй, якимось дивом переноситесь у минуле або майбутнє, мандруючи сторiнками фантастичних творiв... Цікава книга ніколи не старіє,вона лише змінює свою форму, перетворюючись на електронну або аудіо версію. «Подякою» книзі, за її вагомий внесок у життя людей було заснування Всесвітнього дня книги та авторського права. Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році, вирішила віддати в цей день данину уваги і шани книжкам і авторам, закликаючи молодь знаходити задоволення у читанні, поважати безцінний вклад тих, хто своєю творчістю сприяє культурному розвитку. Тепер з 1996 року у 190 країнах світу всі – і ті, хто читають, і ті, хто пишуть, видають та продають книжкову продукцію, мають змогу висловити свою любов до книги.
Ми щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто створює й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права! Марії Іванівні Пишук бажаємо нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення!
17 квітня 2018 року студенти випускної групи відділення “Лікувальна справа” у супроводі викладача акушерства і гінекології Бондар С.Ю. відвідали Луцький клінічний пологовий будинок, зокрема побували в пологовому залі, операційній, а також прослухали лекцію про репродуктивне здоров’я та планування сім’ї у відділенні жіночої консультації.
16 квітня 2018 року викладач стоматологічних дисциплін Серьогінова Галина Володимирівна традиційно запросила маленьких підопічних Дитячого садочка №37 до коледжного кабінету профілактики стоматологічних захворювань.
Майбутні зубні гігієністи, студенти групи І СТ-1, розповіли гостям про раціональне харчування та хвороби, що виникають у недоглянутих зубах. Також навчили малят, як правильно підбирати зубну пасту, щіточку, ополіскувачі, якими рухами щітки необхідно чистити зубки. Діти із задоволенням відпрацювали навички чищення зубів на знімних зубних протезах та манекенах. На завершення зустрічі маленькі гості отримали іменні сертифікати про здобуття статусу знавця гігієни та охайності.
12 квітня 2018 року студенти групи І ФМ-1 у супроводі куратора Романюк Богдани Ігорівни здійснили пізнавальну екскурсію в оновлений Луцький зоопарк.
Особливі емоції були в тих, хто бачив зоопарк раніше – до 2015 року. Зміни, що відбулися – кардинальні та вкрай позитивні. Інфраструктура зоопарку стала незрівнянно більшою, кращою, естетичнішою, а розбудова та облаштування продовжуються і зараз. Особливий інтерес виникали ведмеже містечко з вольєрами, басейнами та оглядовим майданчиком, а також містечко для левів.
30 березня 2018 року в Луцьку відбувся навчальний семінар “Імплементація міжнародних протоколів у стоматологічну практику”. На семінарі були присутні і наші представники - студенти відділення “Стоматологія” у супроводі зав. відділення Луцкевич К.Б. та викладача стоматологічних дисциплін Серьогінової Г.В.
Семінар проводився у форматі телемосту, під час якого були прослухані виступи та лекції провідних вітчизняних фахівців. На думку учасників семінару, така форма проведення підвищення кваліфікації є актуальною, необхідною та дуже зручною для лікарів.
28 березня 2018р. студенти групи І ЗТ-2 відділення “Стоматологія ортопедична» у супроводі зав. відділення Луцкевич К.Б. та викладача зубопротехнічних дисциплін Сабір’янової О.Д. здійснили візит до Медичного центру "ЗДОРОВ'Я ПЛЮС ЗДОРОВ'Я" м. Ковель.
Даний центр привернув увагу відвідувачів лікувальним, діагностичним та лабораторним обладнанням, яке дозволяє провести обстеження та виявити захворювання ще на ранніх стадіях, правильно спланувати лікування та дати оцінку його ефективності.
6 березня 2018 року студенти випускної групи відділення “Лікувальна справа” у супроводі викладача акушерства і гінекології Бондар С.Ю. відвідали Луцький клінічний пологовий будинок, зокрема побували у відділенні неонатального догляду та лікування новонароджених, абортарії, пологовому залі, а також прослухали лекцію про репродуктивне здоров’я та планування сім’ї у відділенні жіночої консультації.
Жінка … Подруга, кохана, дружина, мати.
Скільки ролей доводиться грати їй у життєвому сценарії Долі! Чи завжди вона почувається щасливою? Яка запорука жіночого щастя? У чому полягає призначення сучасної жінки? На ці запитання спробували сьогодні, 7 березня 2018року, знайти відповіді студенти медичного коледжу «Монада» на тренінгу «Психологія жінки або мистецтво бути жінкою».
На заході, який провела для них працівник бібліотеки №11 КЗ «Луцька міська ЦБС» Сушко В.С., вони обговорювали проблеми жіночності: завжди бути мудрими й терплячими, природними та відвертими. А ще дізнались та усвідомили ту величезну відповідальність, яку несе в собі кожна жінка - відповідальність за власне щастя і щастя свого оточення. У дискусії між дівчатами та хлопцями на тренінгу з’ясувалось, що явище емансипації призвело до того, що дівчата почали втрачати жіночі риси. Сучасні дівчата і жінки часто поводяться надто розкуто, переймаючи чоловічу манеру поведінки. Довгий час навіть існувала мода на стиль агресивної «жінки-вамп». Але зараз модний здоровий спосіб життя та жіночність. І, звичайно, завжди цінується гармонійне поєднання трьох складових: зовнішність, інтелект, характер.
Ми глибоко вклоняємось перед Великим Кобзарем, який своїм життям, своєю наскрізною українською вдачею, своїм безсмертним словом є прикладом невтомного борця за волю. Геніальна поезія Т.Г.Шевченка окриляє душу українського народу. І сьогодні, 6 березня 2018р., твори Кобзаря знову оживали з уст студентів медичного коледжу «Монада» під час літературного калейдоскопу «Читаємо Кобзаря».
Викладач української мови та літератури Абрамюк С.В. розповіла присутнім про нелегке життя й життєдайну силу творчості поета, про його палку любов до рідного краю і до своєї мови, наголосивши, що його твори пробили мур байдужості й ворожості до українського слова, піднісши нашу мову і літературу на нечувану височінь. Учасники переглянули відео про Шевченка-художника, невідомі факти його життя, прослухали пісні на слова поета, читали уривки із «Кобзаря», висловлювали власну думку про прочитане та переглядали ілюстровані малюнки Т. Г. Шевченка.
Також відбулася презентація книжкової виставки «Читаємо Кобзаря», на якій були представлені книги про життя та творчість видатного поета та його твори. Виставка зацікавила не тільки присутніх студентів, а й багатьох відвідувачів бібліотеки.
14 лютого 2018 року, у День закоханих, бібліотекарі коледжу запросили студентів на рандеву з виставкою книг «Найромантичніші літературні пари».
Сушко В.О. познайомила присутніх з книгами про кохання, які будуть хвилювати й захоплювати людей ще багато років та, навіть, століть. Трагічне середньовічне кохання зворушливих Трістана та Ізольди, Ромео і Джульєтти, історичні романи про Роксолану та Сулеймана, Івана Мазепу і Мотрю Кочубей увійшли у вічність та надихають не одне покоління бути сміливішими, відвертішими у своїх почуттях. Історія кохання Мавки й Лукаша, хоч і вигадана, але повчальна. Сумна історія кохання Анни Кареніної, містична любов Майстра та Маргарити та, нарешті, сучасні історії кохання від відомих українських письменників Д.Корній, М. Іванцової, С. Талан доводять, що тільки кохання здатне змінити світ.
Іде через віки Україною добрий Святий Миколай. Здавна його свято особливе, хвилююче, казкове. Адже завжди цього дня малюки та й чимало дорослих знаходять під подушкою подарунки від свого найулюбленішого Святого. Цікавим і видовищним було цьогорічне свято Миколая у Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі.
Головною подією стало театралізоване дійство “Миколай, Миколай до нас в гості завітай!”. У ньому продемонстрували високу виконавську майстерність студенти групи 0ФМ, гуртківці екологічного театру “Зорецвіт” ВОЕНЦ.
Свято закінчилося, а теплі враження від нього залишилися, щоб зігрівати серця дітей добром і любов’ю.
Щорічно 15 грудня відзначається Міжнародний день чаю. Про те, що існує таке незвичне свято студенти медичного коледжу "Монада" дізналися, коли завітали до бібліотеки. Літературне кафе "Чай пити – довго жити" було присвячене чудовій традиції чаювання, яка зародилась дуже давно і збереглася до наших днів. Ми п'ємо чай регулярно, але чи багато ми знаємо про цей напій? Розповідати про нього можна безкінечно.
Сушко В.О. розповіла гостям про те, який шлях проходить чай до нашого столу, які бувають сорти чаю та різні цікаві факти про нього. А ще звернула увагу присутніх на те, що хоча на території України чай і не вирощують, але всі українці дуже полюбляють цей напій. Особливо популярний у нас чай, заварений із цілющих трав, листя рослин та лісових ягід, які ростуть в Карпатах, на Закарпатті та Поліссі. В суворі зими люди зігріваються цими ароматними і цілющими напоями. Такий чай збагачений вітамінами та володіє цілющими силами. У кожній сім’ї є свої улюблені рецепти чаю ─ у кого з листя лісової суниці, у кого з малини і ожини, а хось любить чай з ароматної м’яти, смородини або квіток липи.
Усі учасники свята смакували запашний чай: чорний, зелений, з домішками та без, трав’яний та інші. Кожен міг дібрати напій собі за смаком та відчути аромат справжнього чаю. Тож всі присутні чаювали, насолоджувалися гарними книгами та обмінювались враженнями.
Вітаємо всіх з Міжнародним днем чаю! Приємного чаювання!
У Луцьку вже вчетверте відбувається благодійна акція “Тепла іграшка надії”.
Ось 14 грудня 2017р. зав. відділення “Фармація” заочної ф. н. Романюк Богдана Ігорівна за підтримки Благодійного Фонду “СТОПРАК” організувала благодійний ярмарок, до якого долучились наші фармацевти (групи І ФМ-1 та І ФМ-2), викладачі та працівники коледжу, придбавши ексклюзивні ялинкові прикраси з фетру. Виручені від продажу кошти передадуть фонду на допомогу дітям з онкогематологічними хворобами.
“Те, що з кожною наступною акцією ‘Тепла іграшка надії” люди все активніше до неї долучаються, дає надію вірити, що разом можна здолати і найлютішого ворога, яким у цьому випадку є важкі хвороби дітей.
4 грудня 2017 року першокурсники відділення “Фармація” у супроводі куратора Чернецової І.В. завітали до Академії пізнання та розвитку "Робологікум" – унікального майданчика, де діти та дорослі мають можливість поринути у світ сучасних технологій, робототехніки, дронотехніки, довідатися про найцікавіші винаходи людства та перевірити на практиці різноманітні цікавинки науки і техніки.
В Академії "Робологікум" працює 10 кафедр: музична, архітектури та дизайну, світло-оптична, фізико-хімічна, військова, медична, дронотехніки, робототехніки, геймінгу, історії технічного прогресу, фізики та механіки.
Головна мета Академії – привити дітям та підліткам любов до пізнання та науки та показати, що навчання може бути веселим та цікавим.
Світ мав би розколотися надвоє, сонце мало б перестати світити, Земля перевернутися від того, що на ній трапилось. Але світ не розколовся, сонце сходить, Земля обертається, як їй належить. І ми ходимо по цій землі зі своїми тривогами і надіями. Ми, єдині спадкоємці всього, що було.
Тож пом’янімо хоч сьогодні, із запізненням у кілька довгих десятиліть, великомучеників нашої історії. Пом’янімо і знайдемо в собі сили пройти за ними дорогою їхнього хресного путі. Не їм це потрібно, а нам. Все, що вони могли сказати світові, вони вже сказали. Тепер наша черга.
23 листопада 2017 року до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні працівники нашої бібліотеки організували викладку літератури "Не згасни, свічко пам'яті" та разом з Центром патріотичного виховання організували для студентів відеопергляд про трагічні сторінки історії України.
Життя прожити – не поле перейти, а вона не йшла – летіла, мов птаха... Завжди посміхаючись, випромінюючи добро, ласку, енергію й оптимізм. І ось її не стало. Так швидко, що ніхто не може й досі повірити.
22 листопада 2017р. пішла з життя наша колега, світла, жвава, креативна, неймовірно сильна людина, заступник директора з навчальної роботи Прокопчук Ольга Григорівна. Раптова тяжка хвороба несподівано забрала її життя. Прекрасній людині, яка так цінувала свою родину й роботу, подавала руку допомоги й підтримки студентам та викладачам, цього року у грудні мало б виповнитися 62 роки… Ми вдячні за те, що Ви вели нас, спочивайте з миром.
"Україна: незалежність, гідність та свобода" – таку назву мав відеоперегляд, що був приурочений до Дня Гідності та Свободи 21.11.2017р. Максим Каширець, працівник Центру національно-патріотичного виховання, викладач української мови та літератури Абрамюк С. В. та бібліотекар Коменда О.М. провели для студентів групи 0ЗТСТ-1 відеоекскурс у недалеке минуле нашої країни, та, зокрема, міста Луцьк. Монадівці були ознайомлені з перебігом подій, причетних до Революції Гідності, яка стала важким іспитом для України, під час якого українці продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.
Міжнародний день студента - це свято, яке не знає національностей і віку, коли на всій нашій неосяжній планеті святкує і веселиться окрема категорія людства - студенти. 17 листопада 2017р. у нашій бібліотеці пройшов тематичний захід, який відвідали другокурсники відділень "Стоматологія" та "Стоматологія ортопедична". Вони "гризли" граніт науки, вчилися писати шпаргалки, грали в музичні шаради, визначали наскільки добре розуміють один одного та дізнались багато цікавого про традиції святкування Дня студента. Адже це свято є символічним об'єднанням студентів усіх напрямів та всіх навчальних закладів, і залишається одним з найулюбленіших у всьому світі.
16 листопада 2017 року студенти випускної групи відділення “Фармація” разом із зав. відділенням Козак Ларисою Борисівноювідвідали музей технічного прогресу в РЦ “Адреналін Сіті”. Це єдиний музей такого типу в Україні, в якому зібрано більш ніж 1500 експонатів: винаходи людства від найпростіших пристосувань і до сьогодення.
Основну частину експозиції становлять предмети радянської доби – телефони, фотоапарати, кінопроектори, радіоприймачі, радіостанції, програвачі, магнітофони тощо. У верхній частині залу на стіні експонується хронологічна історія різних винаходів. По периметру стін написані дати, а біля дат прикріплені зразки пристроїв, які в ті роки винаходили. Датування починається ще століттями до нашої ери.
Мета екскурсії несла в собі як просвітницький характер, так і популяризацію досягнень людства загалом. Адже щороку в світі з’являються все нові винаходи, відбувається швидкий перехід до нанотехнологій.
9 листопада 2017 року Луцький замок Любарта відчинив браму для наших студентів-першокурсників та їхніх кураторів.
Найцікавішим моментом екскурсії став візит до В’їздної вежі замку, яка розбита на декілька поверхів. Майже на всіх є експозиції. У вежі зараз експонуються копії давніх картин, гравюр із виглядом замку. Найстаріша з них – копія ікони першої половини XVIII століття. Тут також можна споглядати стародавні карти Волині.
Зверху знаходиться оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вигляд не тільки на заповідник, а й на велику частину Луцька.
Вражень від екскурсії не змогла зіпсувати навіть "традиційна" осіння погода. Під час екскурсії студенти дізнались багато нового, про що раніше і не здогадувались, стали ближчими до історії Волинського краю.
Свято Покрови Пресвятої Богородиці для нас, українців, - християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю закупницею і покровителькою. Багато церков маємо побудованих на честь свята Покрови. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці й настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву — Козацька Покрова.
З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва, День захисника України. Це свято є направду всенародним, бо захисниками України є учасники національно-визвольних рухів ХХ століття, учасники Революції гідності, добровольці і військові, волонтери, діти і дорослі — всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу над загарбниками. Як говорив Тарас Григорович Шевченко: «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля», тож маємо обов’язково шанувати тих, чий святий обов’язок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею. 12 жовтня 207р. наша бібліотека спільно з Центром національно-патріотичного виховання дітей та молоді провела історико-літературну годину "Козацька "Берегиня" для студентів коледжу. Максим Олександрович Каширець провів екскурс в історію щодо традиції свята Покрови та Дня захисника Вітчизни, а працівники бібліотеки ознайомили присутніх з виставкою "Україна: від гетьмана до президента".
24-28 вересня 2017р. на базі оздоровлення та відпочинку “Гарт”, що на оз. Світязь, відбулося проведення сьомої обласної “Школи лідерів-2017”, школи для навчання представників студентського самоврядування. Луцьку філію медичного коледжу “Монада” представляли студентки Каганюк Аня та Кліцук Ангеліна (група І ЛС-3, відділення “Лікувальна справа”).
Основна мета школи - дати поштовх для активізації діяльності студентського самоврядування області, навчити та виховати у молодого свідомого покоління здатність відстоювати власні інтереси та активну громадянську позицію, зацікавити студентство розвиватися, взаємодіяти між собою та навчальними закладами загалом, будуючи своє майбутнє вже сьогодні. Головна особливість – акцент на практичній доцільності отриманих знань.
Важливо, що тренінги та майстер-класи проводили досвідчені лектори, які поділилися власним досвідом, результатами та досягненнями в сфері представленої теми. Студенти провели п’ять насичених, багатих на нові знання та цікавинки днів.
28 вересня 2017р. студенти групи 0ЛСФМ-1, І ЛС-1 та І ФМ-2 у супроводі викладачів Джигалюк І.Н. та Козак Л.Б. вирушили в екскурсійний тур “Золота підкова Львівщини”, який включає три найпопулярніші та найкраще збережені замки Львівської області: Олеський, Підгорецький та Золочівський замки.
Олесько
Кожен українець повинен відвідати музей-заповідник XIV-XVIII ст. “Олеський замок”. Замок на пагорбі є одним з найстаріших на українських землях (1390р.), його експозиція відтворює атмосферу культурно-мистецького життя минулих століть. У музеї представлено: галицько-волинський іконописний живопис ХV–XVIII ст., український портретний живопис XVI–XVIII ст., європейське малярство XVII–XVIII ст., Львівську скульптурну школу XV–XVIII ст., різноманітні європейські інтер'єри, а також унікальна колекція творів одного з найталановитіших європейських скульпторів ХVIII століття – Йогана Георга Пінзеля.
Підгірці
Підгорецький замок - один з найкращих у Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Палац називали "польським Версалем". До замкового комплексу входять: палац, римо-католицький костел XVIII ст. та заїжджий двір.
Золочів
Як свідок історичних подій Золочівський замок є однією з найвизначніших пам'яток культури й оборонної архітектури на теренах галицької землі. Розміщений на невисокому пагорбі в заплаві двох річок, Золочівський замок свого часу слугував як для оборони, так і для житла. В’їзна вежа, Китайський палац та великий житловий палац творять прекрасний ренесансний ансамбль замку.
27 вересня 2017 року студенти груп 0 ФМ-1 та І ФМ-1 відділення "Фармація" у супроводі кураторів Чернецової І.В. і Романюк Б.І. та медбрата філії Гребенюка М.Л. завітали до старовинного міста Львів, яке справедливо називають культурною столицею України. Різноманітність культур, розмаїття стилів, які тісно переплелися в архітектурі столиці Галичини, і до сьогодні визначають обличчя цього давнього і неповторного міста. Різні епохи, різні влади залишили свій слід в історії Львова.
В ході екскурсії студенти здійснили пішохідну прогулянку історичним центром Львова, милувалися неповторними архітектурними ансамблями Театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької, Домініканського собору, відвідали Музей етнографії та художнього промислу, Аптеку-музей, пам’ятник архітектури епохи Відродження – Італійський дворик, а також мали змогу поласувати смачною львівською кавою та неперевершеним львівським шоколадом, побувати у славнозвісній «Криївці», «Ковальні шоколаду», «Копальні кави» та подивитися на місто Лева з висоти пташиного польоту на оглядовому майданчику міської ратуші.
З цієї подорожі студенти привезли безліч позитивних емоцій, гарний настрій, численні фотографії, «Мішечок щастя зі Львова», і, звичайно, знамениту львівську каву.
8 липня 2017 року відбулась зустріч випускників відділення "Фармація" 2003 року випуску.
Промайнуло вже 14 років, як студенти одержали дипломи фармацевтів і вирушили у самостійне життя. Кожен мав можливість розповісти, чого досяг і як склалося життя після закінчення навчального закладу.
До заходу приєдналася куратор групи, викладач фармакогнозії Поляниця Оксана Іванівна, яка привітала випускників у стінах рідного коледжу, розповіла про досягнення і нові традиції, перспективи розвитку філії.
Випускники передали вітання викладачам і працівникам "Монади", подякували за набуті знання та життєвий досвід. Прощалися з надією зустрітися знову. До наступних зустрічей у стінах рідного коледжу!!!
У п’ятницю, 7 липня 2017 року, у Луцькій філії медичного коледжу "Монада" відбулося особливе свято, яке символізує межу юності та дорослого життя – ВИПУСКНИЙ. Цей захід зібрав разом усіх випускників, їхніх батьків та викладачів. Позаду лекції, семінари, заліки та іспити, а попереду – робота за спеціальністю, доросле самостійне життя.
Випускний вели наші чудові ведучі, студенти відділення "Фармація", Пархонюк Сергій та Комар Юлія.
Директор Луцької філії Медичний коледж "Монада" Гайдучок Іван Григорович побажав випускникам успіхів, наполегливості та щасливої долі.
Від усіх батьків і рідних зі словами вітання виступив директор Луцької стоматологічної клініки "Протезист" Микульський В’ячеслав Аріанович.
Щирі побажання виголосила і куратор випускної групи відділення "Стоматологія" Серьогінова Галина Володимирівна.
Слова вдячності викладачам лунали від випускників усіх спеціальностей.
Цього року Луцька філія видала квитки у самостійне життя 68 випускникам, зокрема фармацевтам, фельдшерам, зубним технікам та гігієністам. З них 11 отримали дипломи з відзнакою.
Під час заходу звучали музичні вітання для випускників та батьків.
У ДОБРУ ПУТЬ, ДОРОГІ НАШІ ВИПУСКНИКИ!!! Надіємося, що кожен з вихованців закладу ще не раз із вдячністю та теплом згадає свій коледж, одногрупників та викладачів, які за ці роки стали як рідні.
Мальовничі краєвиди та захоплюючі пейзажі Львівщини не одне століття ваблять сюди мандрівників з різних куточків світу. Варто лише один раз побувати на цих землях, щоб назавжди закохатися в просторі поля, зелені сади та неповторні гірські масиви. Проте, Львівщина – це не лише чудове природне багатство, а й величезна кількість історико-архітектурних пам'яток України.
13 червня 2017р. студенти групи 0ФМ вирушили у подорож за маршрутом “Золота підкова Львівщини”, який передбачає відвідання трьох найвідоміших замків в Олеську, Підгірцях і Золочеві. Студенти були вражені різноманіттям архітектури та глибиною історії. Мандруючи маршрутом замків, відвідувачі мимоволі стали свідками найцікавіших історичних подій та інтриг, які відбувалися у цих багатовікових кам'яних стінах; ближче познайомилися з історією Львівського краю та оглянули музейні експозиції замків.
Студенти групи 0ЛСФМ відділення середньої та фахової освіти разом із куратором Джигалюк І.Н. на ділі показують, що життя складається не лише з навчання та роботи. Влаштований День здоров’я цьому доказ.
8 червня 2017р. група вирішила провести разом нечасті вільні години в щільному графіку занять. Літо на природі! Що може бути краще!? Низка заходів в зоні відпочинку с. Боголюби, присвячених активному способу життя, включала ігри у футбол, баскетбол, волейбол та інші рухливі ігри.
Юнаки провели майстер-клас по розпалюванню багаття, смаженню сосисок та запіканню картоплі, а дівчата показали себе хорошими господинями, приготувавши смачні страви. Загалом День здоров’я пройшов у дружній атмосфері. Свіже повітря, прекрасна природа залишили море позитивних спогадів, вражень та емоцій.
Чи торкались Ви 400-літньої липи, під якою відпочивав сам Богдан Хмельницький в час облоги Підгорецького замку? А чи чули Ви зітхання душі, що не може знайти спокою через нещасливе кохання в болотах Олеського замку? А чи пробували Ви загадати бажання біля кам’яних велетнів Золочівського замку? Можна навіть не підозрювати, скільки таємниць залишили нам у спадщину попередні покоління…
8 червня 2017р. студенти групи 0ЗТСТ у супроводі куратора Абрамюк С.В. здійснили екскурсію по середньовічним фортецям та замкам навколо Львова, які неначе підковою оперезують місто. Тур по замках Львівщини стартував із Луцька і охопив відвідини Олеського, Підгорецького та Золочівського замків. Бонусом програми стала можливість відвідати Костел Воздвиження та святого Йосипа (с.Підгірці), а також так званий Китайський палац (м.Золочів).
Під час екскурсії студенти познайомилися з історією краю, отримали загальне уявлення про різнотипні обороні споруди, які будували наші предки від найдавніших часів, оглянули музейні експозиції замків, дізналися про маловідомі факти з життя історичних постатей та містичні легенди, пов'язані зі стародавніми замками. З гарним настроєм та чудовими враженнями студенти повернулись додому.
7 червня 2017р. студенти відділення “Фармація” у супроводі викладачів Козак Л.Б. та Романюк Б.І. здійснили пішохідну екскурсію до старого міста, під час якої оглянули окрасу Волині - замок Любарта, музейні ескпозиції, розташовані в ньому, та підземелля.
Традиційно щороку 31 травня весь світ відзначає День боротьби з тютюнопалінням. За статистичними даними, Україна займає одне з перших місць в Європі за кількістю курців. Кожен другий дорослий українець курить. В цілому в країні 15,5 млн курців, і з кожним роком кількість викурених сигарет зростає. Позбутися шкідливої звички непросто. На щастя, є чимало випробуваних способів кинути палити і почати здоровий спосіб життя. Про це розповів студентам групи 0ЗТСТ-1 відділення середньої та фахової освіти Бондар С.І., представник Волинського благодійного фонду «Переображення», директор Волинського регіонального біблійного коледжу.
Під час уроку-застереження «За хмарою тютюнового диму», Сергій Іванович наголошував, що існує прихована небезпека «начинки» тютюнових виробів та закликав тих, хто не курить, не ставати мовчазними потенційними курцями, вдихаючи дим від цигарок, а курцям – знайти в собі сили та звернути з дороги, що веде до різних хвороб та передчасної смерті, зробити вибір на користь свого здоров’я, матеріального та психологічного добробуту свого майбутнього.
15.05.2017р. у Луцькому педагогічному коледжі відбулося відкриття ХХІІ обласної виставки дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині». На виставці були продемонстровані інноваційні проекти навчальних закладів.
Викладачі нашого коледжу теж представили підручники та посібники, методички, наукові роботи, видані та напрацьовані за останній навчальний рік.
12 травня 2017 року на базі Дрогобицької філії ТзОВ Медичний коледж “Монада” було проведено традиційний міжфілійний конкурс “Кращий за професією” зі спеціальності “Фармація”. Програма конкурсу включала теоретичну частину (тести) та практичну частину зі спеціальних предметів: фармакогнозія, фармакологія, технологія ліків, ОЕФ. Студенти Луцької філії Винарська А.В. та Друзь Д.О. (група І ФМ-2) були нагородженні грамотами, як учасники конкурсу.
9 травня 2017р. у Луцьку відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Вшанувати і полеглих у боях, і нинішніх ветеранів зібралися сотні лучан, серед яких були і представники студентства та педколективу нашого коледжу.
Біля Меморіалу Вічної Слави зібралися ветерани трьох поколінь – ветерани Другої світової війни, воїни-афганці та наймолодші із них – ветерани антитерористичної операції.
Після виступів волинських чиновників, учасники мітингу поклали квіти до пам’ятників, які розташовані на меморіалі та згадали всіх тих, хто загинув в лихоліття Другої світової війни.
27 квітня 2017р. студенти групи 0ЛСФМ відділення середньої та фахової освіти разом із куратором Джигалюк І.Н. та викладачем Чернецовою І.В. відвідали неймовірно красиві та цікаві місця Рівненської та Тернопільської областей. Першою зупинкою став Дубенський замок, головна пам’ятка м.Дубна Рівненської обл. Студенти мали можливість побувати в палацах князів Острозьких, Любомирських та у підземних тунелях.
Наступною зупинкою стало с.Білокриниця Кременецького р-ну Тернопільської обл., яке відоме Білокриницьким палацом в стилі неоготики з елементами Ренесансу. Наразі у приміщенні палацу розмістився Кременецький лісотехнічний коледж. Біля палацу студенти знайшли ще одну цікавинку – рукотворний дендрологічний парк, який демонструє зразки рослинності зі всього Європейського континенту, що являється науково-дослідницькою базою для місцевого коледжу.
Перебуваючи у Тернопільській області, студенти, звісно, не могли оминути основну візитку м.Кременця – Кременецький замок та намилуватися прекрасними краєвидами на місто з гори Бона.
Ще двома чудовими місцями у рамках поїздки стали Богоявленський Кременецький жіночий монастир та Джерело Святої Анни (с.Онишківці Рівненської обл.).
Для подорожуючих це було незабутня поїздка, сповнена приємними враженнями та емоціями.
27.04.2017р. головний лікар стоматології “Елітдент” Римарчук Р. та зубний гігієніст Пензель А. провели для студентів відділення “Стоматологія” лекцію на тему “Правила та етапність проведення професійної гігієни порожнини рота”.
26 квітня 2017 р. на базі коледжу відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів хімії. Засідання відкрили директор коледжу Гайдучок І.Г. та голова методоб’єднання Жужара Б.М. Гості з усієї Волині мали можливість прослухати лекції:
- кандидата хімічних наук, викладача хімії Полубінського В.В. на тему “Використання модульно-рейтингової системи у вивченні дисциплін хімічного циклу”;
- викладача хімії, голови методичного об’єднання викладачів хіміко-біологічних дисциплін філії Атаманчук В.О. на тему “Активізація розумових здібностей та пізнавальної діяльності студентів на заняттях хімії”;
Також студенти відділення “Фармація” на чолі з викладачем хімії Бельською О.М. провели майстер-клас на тему “Хімія навколо нас. Алкалоїди в житті людини”, з використанням презентацій та лабораторних дослідів.
Згідно з планом роботи базового відділення ТзОВ Медичний коледж «Монада» 21.04.2017р. проведено ХVІII загальну студентську наукову конференцію.
Окрім Львівського базового відділення у роботі конференції взяло участь студенти з Дрогобицької, Луцької, Первомайської, Чернівецької, Хустської та Ужгородської філій.
Журі, до складу якого входили викладачі базового відділення, філій та члени студентського самоврядування, високо оцінили рівень наукової підготовки студентів Луцької філії: Арцішевської Б.І. (група 0 ФМ), Бакая В.Ю. (група І ЛС-2), Друзь Д.О. (група І ФМ-2), Малімона В.Ю. (група І СТ-3). Окрім того, Друзь Д.О. (наукові керівники – Поляниця О.І., Романюк Б.І.) посіла І місце на секції «Фармація», Бакай В.Ю. (наукові керівники – Бонюк І.О., Свіжак В.М.) посів ІI місце на секції «Клінічні дисципліни», Малімон В.Ю. (науковий керівник – Стець І.З.) посів ІII місце на секції «Стоматологія».
Студентів було нагороджено грамотами, дипломами та цінними подарунками.
4 квітня 2017р. першокурсники відділення "Фармація" у супроводі куратора Романюк Б.І. відвідали Луцьку аптеку №102 ДВТП "Волиньфармпостач". Головне завдання аптеки – забезпечення населення та лікувально-профілактичних закладів ліками, в тому числі препаратами, які не виготовляють заводи-виробники. Завідуюча аптекою Марчук Людмила Іванівна, провізор вищої кваліфікаційної категорії, провела ознайомлюючу екскурсію, в ході якої студенти ознайомилися з роботою аптеки: матеріально-технічною базою, виготовленням лікарських засобів в умовах аптеки, торгівлі медичними препаратами, наявністю ліків у вітринах та їх медичним призначенням.
Майбутні фармацевти були надзвичайно раді познайомитися ближче з аптечною справою та справжніми фахівцями у цій сфері. Студенти подякували господині за змістовну екскурсію і побажали успіхів та процвітання.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
31 березня 2017р. традиційно студенти відділення “Фармація” відвідали Луцьку аптеку-музей.
Це не тільки музей, а ще й найдавніша у Луцьку аптека, яка працює з 1845 року по сьогоднішній день. В музеї збережений старовинний інтер’єр, меблі та інструменти, посуд XV-XVII ст., давні рецепти та документи, травник XIX ст. "Центральний" експонат – унікальний провізорський касовий апарат 1902 року. На столі – старовинні рахівниця та друкарська машинка. На полицях – бібліотека рідкісних тепер книг з аптечного ремесла.
Студенти оглянули експонати музею, ознайомилися з історією розвитку медицини у Луцьку, довідалися про давні секрети та рецепти приготування ліків.
Майбутні фармацевти не тільки поглибили свої знання, набуті на лекційних та практичних заняттях у стінах коледжу, але й отримали насолоду від побаченого.
![]() |
![]() |
30 березня 2017 року студенти випускного курсу від. “Стоматологія” відвідали відділення щелепно-лицевої хірургії Волинської обласної клінічної лікарні. Монадівці мали змогу спостерігати за роботою завідувача відділення Струка Д. С., зокрема побували на демонстрації методів шинування переломів щелеп та на розтині флегмон. Для майбутніх спеціалістів це був незабутній та важливий досвід.
29 березня 2017 року студенти відділення “Стоматологія” у супроводі зав.відділення Луцкевич К.Б. та викладача стоматологічних дисциплін Серьогінової Г.В. відвідали науково-практичний семінар у форматі телемосту “Сучасні стратегії профілактики та лікування стоматологічних захворювань: світовий досвід та перспективи розвитку”, організований групою компаній «МедЕксперт» під егідою МОЗ України в рамках циклу семінарів для лікарів-стоматологів, лікарів, фахівців з хірургічної та ортопедичної стоматології, ортодонтії установ охорони здоров'я, що належать до сфери управління МОЗ України, співробітників профільних кафедр вищих медичних навчальних закладів та закладів післядипломної освіти.
Були представлені доповіді провідних лекторів України з питань комплексного лікування інфекційно-запальних захворювань порожнини рота, пародонтиту та дентальної імплантації, болі та запалення в стоматології.
Після завершення семінару всім учасникам було вручено сертифікати МОЗ України.
29 березня 2017р. вже традиційно на базі нашого коледжу проводилася екскурсія для учнів заочної біологічної школи Волинського еколого-натуралістичного центру. Гостей приймала завідувач відділення "Лікувальна справа" Свіжак В.М. Школярі ознайомилися з практичним навчанням майбутніх фельдшерів, фармацевтів, зубних гігієністів та зубних техніків, а також прослухали лекцію “Біологічні основи гельмінтології” викладача нашого коледжу, лікаря-дерматовенеролога Бонюк І.О. На завершення учні щиро подякували господарям за незабутні враження.
24 березня 2017 року у Коледжі технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася Х Міжнародна студентська наукова конференція “Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки”.
Метою цього заходу є формування наукового світогляду та сприяння молодим дослідникам в опануванні методології і методів наукового пошуку.
Учасниками конференції стали студенти вишів Волинської, Київської, Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Житомирської областей, Республіки Білорусь та Республіки Польщі.
Наші студенти вибороли перші місця на секціях “Право і суспільство в умовах глобалізації: сучасність та історичні аспекти” (Арцішевська Богдана, група 0 ФМ-1, науковий керівник: Оксамитний Ю.А., викладач історії)
та “Екологія, здоров'я і суспільство”
(Малімон Владислав, група I СТ-3, науковий керівник: Луцкевич К.Б., викладач стоматологічних дисциплін).
ВІТАЄМО НАШИХ ПЕРЕМОЖЦІВ!!! Бажаємо продовжувати науково-пошукову роботу та нових плідних досягнень.
3 березня 2017 року студенти відділення "Стоматологія" у супроводі зав. відділення Луцкевич К.Б. відвідали Луцьку стоматологічну клініку "Протезист", де мали зустріч з її високопрофесійним колективом, познайомилися із новітніми стоматологічними технологіями та, зокрема, зосередилися на опануванні роботи зі стоматологічним мікроскопом.
20 лютого - особливий день. Це день, коли вся Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. У бібліотеці нашого коледжу була проведена година поезії "Реквієм Небесній Сотні". Студенти зі сльозами на очах слухали проникливу поезію наших волинських письменників Наталії Бугай та Лукії Василевської, присвячену всі тим, хто відстоював нашу свободу три роки тому на Майдані. Куратор групи Тарасюка Івана, Героя Небесної Сотні, Свіжак Валентина Михайлівна розповіла присутнім про те, яким він був і за що віддав своє юне життя.
Студенти нашого коледжу залюбки вивчають історію фармацевтичної справи. Традиційними стали щорічні відвідування майбутніми фармацевтами Луцької аптеки-музею. Ось і 22 грудня 2016 р. студенти 2-го курсу відділення «Фармація» на чолі із завідувачем відділення Козак Л.Б. мали нагоду побувати у найдавнішій міській аптеці, ознайомитися з умовами та засобами роботи фармацевта минулого століття та порівняти їх із сучасністю.
22 грудня першокурсники відділень “Фармація” та “Лікувальна справа” мандрували найвизначнішими пам’ятками м. Луцька, зокрема відвідали історико-культурний заповідник “Старий Луцьк” і ,звісно, перлину заповідника та візитку Луцька – замок Любарта.
Студенти не оминули увагою і новоявлену волинську туристичну принаду - Музей технічного прогресу в приміщенні спортивно-оздоровчого комплексу “Адреналін Сіті”, де мали можливість ознайомитися з прикладими технічного прогресу, починаючи з найпростіших пристосувань первісних часів і до сьогодення, хронометром ключових винаходів, теле- та радіотехнікою.
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Проблема ВІЛ-СНІД сьогодні актуальна як ніколи. У світі мільйони людей живуть із цією недугою і... помирають. Скільки про СНІД не писали і не говорили б, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч з нами – не в моєму місті чи селі, не в моїй області, не в моїй країні. Проте статистика – річ уперта, і ми маємо нині страшні цифри: кожен 100-й мешканець України ВІЛ інфікований. Україна входить у пятірку в світі за темпами поширення цієї хвороби. Абсолютна більшість інфікованих ВІЛ – особи віком 20-39 років. Тому 1 грудня 2016р. працівники бібліотеки провели для студентів коледжу годину спілкування «СНІД безповоротно змінює життя» про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.
Як уникнути цієї страшної хвороби розповів студентам коледжу Бондар С.І., представник Благодійного фонду «Преображення», та наголосив їм, що здоровий спосіб життя і чистота у взаєминах – найкращі методи профілактики СНІДу.
Заходи щодо відзначення цього дня традиційно відбуваються із його символом - Червоною стрічкою. Тепер кожен, хто надягає таку стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.
День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця.
Для студентів нашого коледжу в цей день було проведено урок-мандрівку "Із глибини віків бере початок наша мова". Крім того студенти мали змогу переглянути відео презентацію "Історія українського письменства" та ознайомитись з викладкою літератури.
2 - 4 листопада 2016 року у Львівському палаці мистецтв відбулася XIV міжнародна стоматологічна виставка "Дентал®-Україна" та XIV міжнародний стоматологічний форум. Від нашого коледжу стоматологічну виставку відвідали лікар-стоматолог, завідувач відділень «Стоматологія» та «Стоматологія ортопедична» Луцкевич Кіра Борисівна, викладач зуботехнічних дисциплін Кондрацька Наталя Степанівна та студенти відділень «Стоматологія» і «Стоматологія ортопедична».
У виставці взяли участь представники відомих фірм-виробників та постачальники стоматологічного обладнання і матеріалів із різних куточків світу - Німеччини, Швейцарії, Австрії, Італії, Польщі, Словаччини та спеціалізовані фірми практично з усієї України. В рамках стоматологічного форуму наші студенти відвідали науково-практичні конференції, лекції, майстер-класи, практичні демонстрації нових технологій, матеріалів у стоматологічній галузі за участю провідних стоматологів.
2 листопада 2016р. до студентів коледжу завітала Карпюк Леся Василівна – дерматовенеролог, головний лікар Волинського обласного шкірно-венерологічного диспансеру. Майбутні фельдшери та фармацевти прослухали цікаву та змістовну лекцію на тему шкірних захворювань. Особлива увага була звернена на профілактику та діагностику дитячих захворювань шкіри. Дерматолог наголосила, що, як і будь-яке захворювання, хворобу шкіри простіше і краще попередити, проводячи профілактику, ніж потім лікувати її. Адже завжди простіше підтримувати те, що нам дано природою в нормі, ніж потім відновлювати це. Для майбутніх медичних та фармацевтичних працівників ця зустріч була пізнавальною та корисною.
14 жовтня є особливим днем для українців, він поєднав у собі три значущі підстави вважати його святковим. Цього дня відзначають День Покрови Пресвятої Богородиці – старовинне християнське свято, встановлене на честь явлення Пресвятої Богородиці в 930 році в Константинопольському Влахернському храмі.
14 жовтня відзначається також День українського козацтва. Це свято встановлено Указом Президента України від 07.08.1999 № 966, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення.
Також 14 жовтня 1942 року вважається днем створення Української повстанської армії, метою якої було звільнення України від німецького, польського та радянського панування задля відновлення незалежної держави. Воїни УПА обрали свято Покрови за день заснування, віддавшись під опіку Божої Матері. Пресвята Богородиця й нині залишається заступницею усіх українських військових .Через військові події на Сході люди звертаються з молитвою до Божої Матері з проханням покрити своїм омофором наших воїнів, які героїчно відстоюють незалежність України. Захист своєї Вітчизни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі. Відповідно до Указу Президента України № 806/2014 від 14-го жовтня 2014-го року в Україні, з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості, встановлено нове свято - «День захисника України», яке тепер відзначається щорічно 14-го жовтня.
Напередодні свята у нашій бібліотеці розпочав роботу цикл заходів , присвячений мужності та героїзму захисників України.
12 жовтня у стінах “Монади” пройшов урок пам’яті “Вони боролись за щастя і свободу, служили українському народу”, в якому взяли участь першокурсники разом із вчителем історії Оксамитним Ю.А.
В програму заходу увійшли перегляд відео, присвячених до дня захисника України, та інтерактивний урок історії, під час якого студенти пригадали давні часи Київської Русі-України, добу козацтва та славні бойові перемоги нашого народу.
До Дня захисника України в читальному залі бібліотеки презентовано книжкову виставку «Вони боролись за щастя і свободу, служили українському народу», на якій представлено книги про героїв козаччини, воїнів УПА та сьогодення.
Час спливатиме, але дуже важливо, щоб молодь знала і пам'ятала про тих, хто, не жаліючи сил, здоров'я і життя, відстоює незалежність країни. Народжені жити, любити, творити пішли з життя. Вони заповідали нам берегти і любити свою Батьківщину. Нашу Україну зламати не можна. Тож завдання нашого покоління – не забути людей, які своїм героїзмом і подвигом довели свою любов і відданість українському народу.
А ще ми вітаємо всіх захисників нашої Вітчизни. Бажаємо їм благополуччя і сил, здоров’я і щастя та мирного неба . Зі святом Вас, дорогі наші захисники!
16 вересня 2016р. у стінах Волинської облдержадміністрації Луцький міський голова Микола Романюк вручив Подяку за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток фармацевтичної галузі міста, а також з нагоди професійного свята - Дня фармацевтичного працівника, Козак Ларисі Борисівні, викладачу фармацевтичних дисциплін, завідувачу відділення “Фармація” Луцької філії ТзОВ Медичного коледжу “Монада”.
Тютюн завдає шкоду тілу,
руйнує розум,
отуплює цілі нації.
Оноре де Бальзак
31 травня у всьому світі проводиться Міжнародна акція по боротьбі з курінням - Всесвітній день без тютюну, тобто день вільний від тютюнового диму. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.
Не стала винятком і Луцька філія Медичного коледжу “Монада”, викладачі якої спільно з працівниками благодійного фонду "Преображення" провели для студентів годину здоров'я "Що ми знаємо про тютюн? Чим він загрожує здоров'ю?".
Працівник фонду Сергій Іванович Бондар завдяки спілкуванню зі студентами, перегляду з ними відео та обміну думками довів, що тютюнопаління стало хворобою і проблемою не тільки медичною, а й соціальною. Ця шкідлива звичка міцно утримується в побуті людей і продовжує розповсюджуватись. У зв'язку з цим боротьба проти куріння набуває особливого значення. Всіх небайдужих просимо приєднуватись до акції.
21 квітня 2016 року в Чернівецькій філії ТзОВ Медичний коледж «Монада» відбувся традиційний міжфілійний конкурс «Кращий фахівець» серед студентів відділень «Стоматологія ортопедична». Від Луцької філії у конкурсі взяли участь студенти групи І ЗТ-2 Криса Едуард та Люлька Віталій, що посіли у командному рейтингу 3-тє місце. Крім того, Люлька В. виборов 2-ге місце за звання «Кращий фахівець».
8 квітня 2016 року у Коледжі технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася ІХ Міжнародна студентська наукова конференція „Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки".
Учасниками конференції стали студенти вишів Волинської області, Чернівецького державного комерційного технікуму, Бурштинського торгівельно-економічного коледжу Київського торгово-економічного університету, КВНЗ «Запорізький педагогічний коледж» ЗОР, Торгівельно-економічного коледжу Київського національного торгівельно-економічного університету, Республіки Польщі. Становлення і розвиток студентської науково-дослідної роботи має на меті допомогти молодим дослідникам оволодіти методикою наукових досліджень, розвинути навички самостійної пошукової роботи, виховувати творче ставлення, прищеплювати смак до наукового пошуку, підвищувати власну наукову активність, проявляти інтелектуальну ініціативу.
Метою цього заходу є формування наукового світогляду та сприяння молодим дослідникам в опануванні методології і методів наукового пошуку. На конференції працювало 9 секцій.
Представник Луцької філії ТзОВ Медичний коледж «Монада», студент групи СТ-2 відділення “Стоматологія”, Малімон Владислав зайняв I місце на секції “Екологія, здоров'я і суспільство” та був нагороджений почесною грамотою Волинської обласної ради.
Вітаємо переможця, бажаємо продовжувати науково-пошукову роботу та нових плідних досягнень.
17 березня 2016р. в м. Луцьку вперше проводився цикл семінарів для лікарів стоматологічних спеціальностей “Сучасні стратегії профілактики та лікування стоматологічних захворювань: світовий досвід та перспективи розвитку”. Луцьку філію “Монади” представляли студенти групи I СТ-2 та I СТ-3.
Семінар проводився у форматі телемосту. Під час семінару на інтерактивному зв’язку з Луцьком були фахівці Вінниці, Житомира та Чернігова. Учасники семінару прослухали виступи та лекції провідних вітчизняних фахівців.
По закінченні семінару учасники отримали cертифікати, які дають бали при атестації. На думку учасників семінару, така форма проведення підвищення кваліфікації є актуальною, необхідною та дуже зручною для лікарів.
24 лютого в нашому коледжі відбулася літературна година, присвячена творчості Лесі Українки. Викладач української мови та літератури Абрамюк С.В., завідувач бібліотекою №11 Сушко В.О. та студенти познайомили присутніх з творчістю великої поетеси Лесі Українки. Волинська письменниця Н.Бугай прочитала свої вірші, присвячені Лесі Українці. Учні ЗОШ №11 Кучер Олена, Битова Олександра та їх музичний керівник Кучер О. Л. виконали пісні на слова поетеси "Вишеньки - черешеньки", "Сторононько рідна! Коханий мій краю!". Студентка групи 0ФМ-1 Скубанова Богдана в українському національному костюмі 1915 року прочитала вірш Лесі Українки “Легенда”.
«Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, – писав Максим Рильський, – то найвідповідніше слово було б – боротьба». Творчість письменниці стала однією з вершин української літератури. Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Про неї пишуть вірші, називають вулиці міст, університети, по її творам знімають фільми та показують вистави у театрах. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публитистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.
Майдан став символом боротьби за нашу з вами свободу, за оновлення країни, заплачено страшну ціну, пішли у вічність найкращі. Вони не були героями. Вони були звичайними людьми. І в останню мить віддали нам найдорожче – своє життя. За нас віддали. Аби ми жили. Долюбили за них, пісень за них доспівали.
18 лютого у стінах нашого коледжу відбулося вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Урок скорботи "Герої не вмирають, допоки пам'ять про них жива" зібрав чималу аудиторію небайдужих сердець. Куратор групи Свіжак Валентина Михайлівна, в якій навчався студент коледжу Іван Тарасюк, Герой Небесної Сотні, що загинув на Майдані, передала слова вдячності та уклін усім матерям і батькам, які виховали таких синів і дочок.

До вшанування долучилися знані та шановані волиняни-поети Любов Казмірчук, Валерій Гнатюк та Юрій Щербик, який воював в АТО та днями презентував свою книгу "Небо Донбасу". Звучали поезії та композиції, в яких відображено і біль, і смуток, і надія.
Коротенький відеоролик бійця АТО допоміг зрозуміти: патріотизм є, і є заради чого і кого стояти пліч-о-пліч зараз на Сході країни.
Хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіальної дошки Івану Тарасюку завершився урок скорботи.
9 грудня 2015 року на базі нашого коледжу відбулося засідання обласного методичного об’єднання методистів ВНЗ I-II рівнів акредитації. Після плідної співпраці студенти коледжу привітали гостей медично-просвітницькою композицією «Посмішка». Учасники засідання також мали можливість відвідати галерею сучасного мистецтва “Арт-кафедру” та Музей технічного прогресу в приміщенні спортивно-оздоровчого комплексу“Адреналін Сіті”.
Одна з останніх епідемій нашої сучасності - це СНІД, синдром набутого імунного дефіциту. На рахунку цієї хвороби вже безліч мільонів людських життів і щорічно до її числа додаються ще і ще. Факти вперто свідчать, що навіть численні міжнародні та урядові програми по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу не знижують показник його розповсюдження. Оцінивши загрозу, що насувається і можливі катастрофічні наслідки, ще в 1987-му році Д. В.Бунн і Т. Неттер, що працювали в Глобальній програмі по боротьбі зі СНІДом при Всесвітній організації охорони здоров'я, запропонували ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Вперше його було відзначено у 1988 році. Символом боротьби зі СНІДом стала червона стрічка, без якої зараз не проходить жодна акція в цій області. Сама стрічка, як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі, була запропонована американським художником Франком Муром. З тих пір 1 грудня у кожній країні відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Вже протягом більш ніж 20 років вчені всього світу намагаються знайти вакцину від вірусу, але марно. Єдиним способом уберегти себе від небезпечного вірусу як і раніше залишається профілактика.
І тому 1 грудня 2015р. для студентів нашого коледжу в Луцькій бібліотеці №11 пройшла інформаційна година "СНІД. Як вберегтися від цієї хвороби", основним завданням якої є нагадування про важливість боротьби зі СНІДом та про профілактику недуги. Бондар С. І., працівник благодійного фонду "Преображення" у дискусійній формі розповів "монадівцям", що необхідно робити, щоб уникнути цієї страшної та невилікованої хвороби. Ще наголосив, що без особливого внеску кожного з нас неможливо ефективно протистояти поширенню цієї хвороби. А цей особистий внесок полягає в прихильності здорового способу життя, збереження вірності, відмови від вживання наркотиків, милосердя і співчуття до тих, хто вже хворіє. А ще студенти коледжу мали змогу переглянути документальний фільм "Чорна смерть. Правда про СНІД".
З найдавніших часів краса викликала у людей симпатію і любов. Дуже важко відшукати когось, хто б не хотів подобатися оточуючим. Наш зовнішній вигляд - це як візитна картка. Краса, як і здоров'я, є одна з найбільших таємниць природи і прагнення до неї - одне з найсильніших властивостей людської натури. Не випадково стародавні народи наділяли своїх богів вічною юністю та фізичною красою. Але так як молодість не завжди гарантувала зовнішню красу, то у людей виникало прагнення бути або хоча б здаватися красивішими. Вони почали прикрашати себе та заповнювати прогалини, допущені природою. Так виникло особливе мистецтво - косметика. Слово косметика (від грец. -"мистецтво прикрашати") означає: 1) засоби та методи догляду за шкірою; 2) речовини, які використовують для догляду за шкірою обличчя, тіла, волоссям та нігтями; 3)вироби, які служать для надання обличчю та тілу людини краси і свіжості. Вже в Стародавній Греції люди користувались косметичними засобами, але батьківщиною косметики вважається Стародавній Єгипет. Єгипетська цариця Клеопатра прекрасно знала всі цілющі і косметичні властивості ароматичних масел і пахощів, які дуже цінувалися і коштували так дорого, що їх прирівнювали до коштовностей. З самої глибокої давнини існувало дві косметики: перша, яка зберігала красу, а інша – маскувала недоліки.
Як правильно користуватись і вибирати косметичні засоби, щоб вони не зашкодили здоров'ю, розповіла Жиліна Аліна Миколаївна, менеджер-консультант компанії "Оріфлейм", студентам медичного коледжу "Монада" на уроці краси та здоров'я "Косметика. Що ми знаємо про неї?", який відбувся 2 листопада у Луцькій бібліотеці №11.
27 жовтня 2015р. студенти медичного коледжу "Монада" мали нагоду поспілкуватись із дивовижною людиною, знавцем і лікарем людських душ, волинським письменником В.С. Лисом. Під час зустрічі у Луцькій бібліотеці №11 студенти дізнались, що Володимир Савович є лауреатом Всеукраїнського конкурсу "Коронація слова"(2000, 20001, 2003 роки), володарем Гран-прі цього ж конкурсу за роман "Острів Сильвестра" (2008) та володарем Гранд-коронації Всеукраїнського конкурсу "Коронація слова" за роман "Століття Якова" (2010), кавалер ордена "За заслуги" ІІІ ступеня (2009). Під час зустрічі студенти продемонстрували уміння ставити слушні запитання. В. Лис, розповідаючи про свої книги, часто наводив приклади з власного життєвого досвіду, навіть певні автобіографічні моменти, що дозволило встановити атмосферу довір'я. По закінченню зустрічі всі присутні привітали письменника з його 65-річчям та мали можливість придбати книги з його автографом.
1 жовтня 2015р. у м. Львові відбувся традиційний фестиваль-конкурс студентської самодіяльності «Сейшн в «Монаді»-2015», присвячений 23-ій річниці заснування коледжу. Луцьку філію представляли Іванюк Тетяна (гр. I ФМ-1) з піснею «Україна» та студентки групи 0 ЛСФМ Волинець Ганна, Карпук Катерина, Станіславчук Олена та Шпак Єлизавета з сучасним танцем. Учасниці були нагороджені почесними грамотами, а Іванюк Тетяна також отримала кубок у номінації «Найкращий патріотичний номер».
30 вересня 2015р. у рамках навчально-виробничої практики групи I ФМ-2 відбулася екскурсія на аптечний склад ДВТП “Волиньфармпостач”. Екскурсію для наших монадівців провела заступник директора Голуб Неля Юріївна, ознайомивши студентів з правилами прийому, зберігання, транспортування та відпуску лікарських засобів кінцевому споживачу.
16 - 21 вересня 2015 року на базі спортивно-оздоровчого табору «Гарт» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (Волинська область, Шацький район, с. Світязь) було проведено обласне навчання для представників органів студентського самоврядування «Школа лідерів - 2015». Луцьку філію “Монади” представляла студентка I-го курсу відділення “Лікувальна справа” Марцинкевич Оксана. У рамках заходу студенти відвідали тренінги на теми: «Лідерство», «Командобудування», «Діловий етикет», «Основи журналістики», «Захист прав студентів», «Публічний виступ», «Написання проектів», брали участь в інтелектуальних іграх. Після завершення навчання кожен учасник отримав сертифікат, який засвідчує участь у «Школі лідерів - 2015».
7 липня 2015 року в коледжі відбулися урочистості з нагоди тринадцятого випуску дипломованих зубних гігієністів, зубних техніків, фармацевтів та фельдшерів. З майже сотні випускників одинадцять отримали дипломи з відзнакою.
28 травня 2015 року в рамках тижня профілактики наслідків паління цигарок та напередодні Всесвітнього дня боротьби із табакопалінням до студентів-першокурсників завітала інспектор Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волині Богданович Л.М. Студенти прослухали цікаву та змістовну лекцію. Відбулася жвава дискусія. Для майбутніх медичних та фармацевтичних працівників ця зустріч була пізнавальною та корисною.
14 травня 2015 р. у читальній залі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва зібралася студентська молодь луцьких навчальних закладів (у тому числі і «Монади»), в яких навчались волиняни - Герої України, герої Небесної сотні Іван Тарасюк, Василь Мойсей та Сергій Байдовський, бійці сотні «Волинська Січ» Олексій Кушнєр, Сергій Мерчук, Павло Марчук, Гуч Олександр, журналіст ВОДТРК Олена Собець, яка працювала над фільмом про загиблого на Майдані Віктора Хом’яка, Віктор Федосюк, директор видавництва «Ініціал», отаман Козацького Стрілецького Братства, який разом зі своїми козаками організовував барикаду біля Поштамту на Хрещатику в перші дні грудня. Зібралися вшанувати пам’ять наших земляків з Небесної сотні. Їх було семеро – Сергій Байдовський, Василь Мойсей, Іван Тарасюк, Едуард Гриневич, Віктор Хом’як, Юрій Сидорчук та Олександр Бадера.
Художник Микола Кумановський для проведення заходу надав свою роботу, щойно написану, із сирими олійними фарбами на полотні - «Небесна сотня». На екрані було багато фото того періоду, відео. Хвилина мовчання під вічний «Заповіт» Шевченка і сльози в очах всіх присутніх. Герої не вмирають, бо їх пам’ятають.
14 ТРАВНЯ 2015Р. В ГОСТІ ДО «МОНАДЯН» ЗАВІТАЛИ БІЙЦІ 3-ГО БАТАЛЬЙОНУ ДУК «ПРАВИЙ СЕКТОР» (ВОЛИНЬ). ПРИСУТНІМ НА ЗУСТРІЧІ СТУДЕНТАМ І ВИКЛАДАЧАМ ВОНИ РОЗПОВІЛИ ПРО ВОЄННІ БУДНІ НА ДОНБАСІ, ПРО ВОЛОНТЕРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ У ТОМУ ЧИСЛІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ, ПРОДЕМОНСТРУВАЛИ СВОЄ ВІЙСЬКОВЕ СПОРЯДЖЕННЯ.
У першокурсників відділення «Стоматологія» розпочалася практика в дошкільних навчальних закладах. Стоматолог з 50-літнім досвідом, викладач стоматологічних дисциплін Серьогінова Г.В. організувала співпрацю між коледжем і Дитячим садком №37. Протягом тижня студенти не тільки працюють із дошкільнятами у дитячих садочках, але й щодня запрошують чергову групу маленьких підопічних до коледжного кабінету профілактики стоматологічних захворювань. Майбутні зубні гігієністи розповідають гостям про раціональне харчування, про хвороби, що виникають у недоглянутих зубах. Вони також навчають малят, як правильно підбирати зубну пасту, щіточку, ополіскувачі, якими рухами щітки необхідно чистити зубки. Діти із задоволенням відпрацьовують навички чищення зубів на знімних зубних протезах, а також на зубах мультяшних героїв.
Особливе захоплення у них викликає нагода побувати у ролі зубного гігієніста і надати гігієнічну допомогу самому Шреку!
На завершення зустрічі малята отримують іменні сертифікати про здобуття статусу знавця гігієни та охайності.
30 квітня 2015 року в коледжі технологій, бізнесу та права СНУ ім. Лесі Українки відбулася Міжнародна студентська наукова конференція «Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки».
До участі були запрошені студенти вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації України. Загалом у конференції взяли участь 157 спудеїв з різних областей України, а також з Білорусії та Польщі.
Не залишилися осторонь цієї події і наші студенти. Від нашого коледжу на конференцію було представлено 2 наукові роботи – Ковальчука Івана (ІЗТ-2) і Шамрило Діани (0ФМ-1).
Робота Шамрило Діани (науковий керівник Троцько Г.П., викладач латинської мови) «Міфологічні джерела латинських медичних термінів» посіла перше місце у номінації «Іншомовна підготовка особистості майбутнього фахівця в умовах інтеграції та інформатизації суспільства» і відзначена грамотою обласної державної адміністрації та цінним подарунком.
23-25 квітня 2015 року у м. Львові відбулася Східноєвропейська конференція з проблем стоматологічної імплантації. У рамках конференції відбувся пре-конгрес – навчання пародонтології та імплантології у додипломній та післядипломній освіті. А також:
- симпозіум імплантологів;
- симпозіум стоматологів-ортопедів та зубних техніків;
- симпозіум зубних гігієністів, асистентів стоматолога та адміністраторів стоматологічних закладів;
- симпозіум молодих учених та лікарів.
Від нашого коледжу на конференцію було делеговано лікаря-стоматолога, завідувача відділень «Стоматологія» та «Стоматологія ортопедична» Луцкевич Кіру Борисівну, лікаря-стоматолога, викладача стоматологічних дисциплін Стеця Івана Зіновійовича, студента ІІІ курсу відділення «Стоматологія» Шила Василя та студента ІІ курсу відділення «Стоматологія ортопедична» Савчука Ігоря.
Відкриття конференції відбувалося у Львівському оперному театрі, пре-конгрес – у конференц-залі готелю «Супутник», засідання секцій – у конференц-залах стадіону «Арена-Львів», а майстер-класи у Центрі стоматологічної імплантації та протезування. У проведенні майстер-класу з механічного видалення зубного каменю брав участь і наш Шило Василь.
Делегати поділилися набутим досвідом та незабутніми враженнями зі студентами коледжу.
Згідно з планом роботи базового відділення ТзОВ Медичний коледж «Монада» 23.04.2015р. проведено ХVІ загальну студентську наукову конференцію.
Програма конференції проходила в чотирьох секціях:
- «Фармація»;
- «Стоматологія»;
- «Клінічні дисципліни»;
- «Соціогуманітарні дисципліни».
У роботі конференції взяло участь 47 студентів та 39 наукових керівників з Львівського, Дрогобицького, Луцького, Первомайського, Чернівецького, Хустського, Ужгородського коледжів.
До складу журі було включено представників студентського самоврядування. Організовано голосування серед студентської аудиторії за кращу роботу.
Від нашого коледжу у роботі секції «Клінічних дисциплін» взяв участь студент групи І-ЗТ-2 Ковальчук Іван (наукові керівники Фрончко В.П., канд.мед.наук, викладач неврології; Свіжак В.М., викладач мікробіології та гігієни) з роботою «Збалансоване та раціональне харчування – запорука здоров’я нації»; у роботі секції «Стоматологія» взяв участь студент групи ІСТ-1 Малімон Владислав (наукові керівники Романчук С.О., викладач стоматологічних дисциплін; Свіжак В.М., викладач мікробіології та гігієни) з роботою «Галітоз»; у роботі секції «Соціогуманітарних дисциплін» взяла участь студентка групи 0-ФМ-1 Шамрило Діана (науковий керівник Троцько Г.П., викладач латинської мови) з роботою «Міфологічні джерела латинських медичних термінів».
Всі троє учасників посіли у своїх секціях призові місця: відповідно Ковальчук Іван – друге; Малімон Владислав - друге і Шамрило Діана – перше місце. Студентів було нагороджено грамотами, дипломами та цінними подарунками.
У рідному коледжі студентів радо вітали адміністрація, однокурсники. На згадку їм було вручено пам’ятні сувеніри.
16 квітня 2015 року в Ужгородській «Монаді» відбувся традиційний міжфілійний конкурс «Кращий за професією» серед студентів відділення «Лікувальна справа». Честь Луцької «Монади» захищали у супроводі викладача акушерства і гінекології Бондар С.Ю. три чарівні Ганнусі – студентки ІІІ курсу Романюк, Оксютенко, Затерчук.
У суперниць зі Львова, Хуста, Ужгорода наші дівчата вибороли перше місце.
Друге і третє місця посіли студентки зі Львова.
27 березня на Театральному майдані багато сотень лучан, серед яких були студенти та викладачі нашого коледжу, зустрічали бійців 14-ї окремої механізованої бригади, які повернулися із зони бойових дій додому. Вони виконували бойові завдання в населених пунктах Луганської та Донецької областей. Усі 70, без втрат, дочекалися демобілізації. Автобус з учасниками АТО зустріли під вигуки «Герої!».
Вітав бійців міський голова Микола Романюк. Він висловив радість, що герої повернулися додому живими та здоровими. Дуже чуттєвий був момент, коли діти вручали їм квіти. Опісля градоначальник закликав присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять тих, хто загинув у боях. Після цього бійці поклали квіти до стели героям Небесної сотні.
Вітав бійців також голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик. «Нелегкі випробування випали на вашу долю. Ви були першими, хто прийняв на себе вогонь. Ми всі гордимося вашим подвигом», - говорив очільник області.
Слово надали учаснику АТО Роману Ляшко. Він подякував лучанам за підтримку, а також волонтерам.
Від батьківського комітету виступив Ярослав Мудрик. Він зазначив, що бійці 14-ї механізованої бригади пройшли найгарячіші точки, зокрема, Іловайський та Дебальцівський котли.
Завершилося дійство виконанням Гімну України.
19 березня 2015 року студенти відділення “Стоматологія” відвідали науково-практичний семінар у форматі телемосту “Сучасні стратегії профілактики та лікування стоматологічних захворювань: світовий досвід та перспективи розвитку”, який відбувся у готелі "Україна" міста Луцька. Перед слухачами виступили з лекціями провідні вітчизняні стоматологи. Студенти мали можливість значно розширити свої знання у сфері сучасної стоматології, почути фахівців галузі з різних регіонів, дізнатися про новітні методи діагностики та лікування різноманітних стоматологічних захворювань.
11 березня у рамках волонтерської програми були зібрані продукти на допомогу бійцям з Добровольчого українського корпусу с. Піски Донецької області.
пункт прийому
вантажимо продукти
фото на пам'ять
20 лютого 2015 року відбулася зустріч студентів відділення «Фармація» з головним лікарем Волинського обласного шкірвендиспансеру Карпюк Л.В.
Леся Василівна ознайомила студентів з класифікацією шкірних захворювань, порадила, як правильно доглядати за шкірою, продемонструвала ряд медичних препаратів для лікування проблемної шкіри.
Наприкінці зустрічі кожному студенту було подаровано упаковку медичного препарату «Зинерит» для лікування проблем шкіри обличчя.
20 лютого 2015 року студенти відділення “Лікувальна справа” (групи, де навчався Герой “Небесної сотні” Тарасюк Іван) на чолі із зав.відділенням Свіжак В.М. відвідали с. Залісоче Ківерцівського району та поклали квіти на могилу свого славетного одногрупника.
19 лютого 2015 року минув рік від дня загибелі студента відділення «Лікувальна справа», бійця «Небесної сотні», Героя Майдану Тарасюка Івана Миколайовича. Адміністрація, викладачі, студенти та гості зібралися на майданчику біля коледжу, аби вшанувати памНебесної сотні’ять героя та урочисто відкрити меморіальну дошку на його честь.
У траурному мітингу взяли участь заступник директора з навчальної роботи Прокопчук О.Г., завідувач відділення «Лікувальна справа» Свіжак В.М., студенти групи І ЛС-3, у якій навчався Іван.



Було відправлено панахиду та освячено меморіальну дошку.
Після траурного мітингу в бібліотеці відбувся захід «Небесна сотня», у якому взяли участь волинська поетеса Бугай Н.В., працівники Волинського краєзнавчого музею та студенти групи І ЛС-3.



13 лютого 2015 року на базі нашого коледжу відбулося засідання Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Волинської області.
Голова ради директорів Бойчук П.М. ознайомив учасників засідання із сучасним станом та перспективами розвитку вищої освіти в Україні.
Присутній на засіданні перший заступник голови обласної ради Пирожик О.В. дав відповіді на низку проблемних питань та пообіцяв сприяння у їхньому вирішенні.
З доповідями виступили директор Луцького медичного коледжу «Монада» Гайдучок І.Г. («Шляхи формування компетентності випускників ВНЗ у контексті сучасних вимог до молодшого спеціаліста») та заступник директора з навчальної роботи Прокопчук О.Г. («Підготовка молодших спеціалістів у коледжі як фактор забезпечення їх готовності до професійної діяльності»).
Учасники засідання обмінялися думками з приводу обговорюваних проблем.
Перед гостями виступили студенти коледжу із медично-просвітницькою композицією «Посмішка».
ЗА ДОБРОЮ ТРАДИЦІЄЮ 29 ЖОВТНЯ 2014 р. КОЛЕДЖ ВІДВІДАЛИ 30 УЧНІВ ЗАОЧНОЇ БІОЛОГІЧНОЇ ШКОЛИ ВОЛИНСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОГО ЦЕНТРУ НА ЧОЛІ З МЕТОДИСТОМ МАРТИНЮК Л.А. ПРИЙМАЮЧУ СТОРОНУ ОЧОЛИЛА ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ «ЛІКУВАЛЬНА СПРАВА» СВІЖАК В.М. ГОСТІ З УСІЄЇ ВОЛИНІ ОЗНАЙОМИЛИСЯ З ПРАКТИЧНИМ НАВЧАННЯМ МАЙБУТНІХ СТОМАТОЛОГІВ, ФЕЛЬДШЕРІВ ТА ФАРМАЦЕВТІВ І НА ЗАВЕРШЕННЯ ЩИРО ПОДЯКУВАЛИ ГОСПОДАРЯМ ЗА НЕЗАБУТНІ ВРАЖЕННЯ.
20 ЖОВТНЯ 2014 РОКУ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ВИКЛАДАЧІВ І СТУДЕНТІВ КОЛЕДЖУ З ІГОРЕМ ЛАПІНИМ, КОМАНДИРОМ ШТУРМОВОЇ ГРУПИ БАТАЛЬЙОНУ «АЙДАР», КАНДИДАТОМ В ДЕПУТАТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ТА ДМИТРОМ ТИМЧУКОМ, ПІДПОЛКОВНИКОМ ЗАПАСУ, ПОЛІТИЧНИМ ЖУРНАЛІСТОМ ТА ПОПУЛЯРНИМ БЛОГЕРОМ, КООРДИНАТОРОМ ГРУПИ «ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ».




15 ЖОВТНЯ 2014 РОКУ З БЛАГОСЛОВЕННЯ МИТРОПОЛИТА ВОЛИНСЬКОГО І ЛУЦЬКОГО НІФОНТА ОЧІЛЬНИК ЄПАРХІАЛЬНОГО ВІДДІЛУ «ЗА ЖИТТЯ БЕЗ АБОРТІВ» ПРОВІВ ЛЕКЦІЮ ДЛЯ СТУДЕНТІВ МЕДИЧНОГО КОЛЕДЖУ «МОНАДА». ОБГОВОРЮВАЛИ ГРІХОВНІСТЬ АБОРТУ ТА ВАЖЛИВІСТЬ ІНСТИТУТУ СІМ. ОБГОВОРЮВАЛИ ГРІХОВНІСТЬ АБОРТУ ТА ВАЖЛИВІСТЬ ІНСТИТУТУ СІМ. ОБГОВОРЮВАЛИ ГРІХОВНІСТЬ АБОРТУ ТА ВАЖЛИВІСТЬ ІНСТИТУТУ СІМ’Ї У СУЧАСНОМУ СВІТІ.

7 ЖОВТНЯ 2014 РОКУ СТУДЕНТИ ВІДДІЛЕННЯ «СТОМАТОЛОГІЯ» ПОБУВАЛИ В МАЯКІВСЬКІЙ ШКОЛІ-ЛІЦЕЇ ЛУЦЬКОГО РАЙОНУ. ІЗ СТАРШОКЛАСНИКАМИ ТА МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ ВОНИ ПРОВЕЛИ БЕСІДИ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ. МОЛОДШИМ ШКОЛЯРАМ ТАКОЖ ВРУЧИЛИ ЗУБНІ ЩІТКИ ТА ПАМ’ЯТКИ З ПРАВИЛАМИ ДОГЛЯДУ ЗА РОТОВОЮ ПОРОЖНИНОЮ.
1 жовтня 2014 року удев’яте відбувся традиційний міжфілійний фестиваль-конкурс «Сейшн в Монаді», присвячений 22 річниці заснування коледжу. На цей раз захід являв собою благодійний концерт на підтримку української армії. Луцьку філію представляли Іванюк Тетяна (гр. 0ФМ-1) з піснею «Чорнобривці» та Романець Вікторія (гр. IФМ-2) з танцем «Гусеничка». Учасниці були нагороджені почесними дипломами, а Романець Вікторія також отримала кубок у номінації «Краще шоу конкурсу».


25 ВЕРЕСНЯ 2014 РОКУ СТУДЕНТИ І ВИКЛАДАЧІ ВІДДІЛЕННЯ «СТОМАТОЛОГІЯ» ВІДВІДАЛИ ЛУЦЬКУ СТОМАТОЛОГІЧНУ КЛІНІКУ «ПРОТЕЗИСТ», ДЕ МАЛИ ЗУСТРІЧІ ІЗ ЇЇ ВЛАСНИКОМ, В’ЯЧЕСЛАВОМ МИКУЛЬСЬКИМ, МЕДПЕРСОНАЛОМ, А ТАКОЖ ПОЗНАЙОМИЛИСЯ ІЗ ПЕРЕДОВОЮ МЕТОДИКОЮ ЛІКУВАННЯ ЗУБІВ ТА РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ І НОВІТНІМ СТОМАТОЛОГІЧНИМ ОБЛАДНАННЯМ.
7 липня 2014 року в коледжі відбулися урочистості з нагоди дванадцятого випуску дипломованих зубних гігієністів, зубних техніків, фармацевтів та фельдшерів. Зі 110 випускників тринадцять отримали дипломи з відзнакою.
З 28 ПО 30 КВІТНЯ 2014р. ФІЛІЯ ПРИЙМАЛА ГОСТЕЙ – СТУДЕНТІВ ЛЬВІВСЬКОГО БАЗОВОГО МЕДИЧНОГО КОЛЕДЖУ «МОНАДА». ВІДБУЛОСЯ СПІЛКУВАННЯ НА РІВНІ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА КОЛЕКТИВІВ СТУДЕНТСЬКИХ ГРУП. ГОСТІ ПОЗНАЙОМИЛИСЯ З ВИЗНАЧНИМИ МІСЦЯМИ ЛУЦЬКА, ВІДВІДАЛИ САДИБУ-МУЗЕЙ Л. УКРАЇНКИ В КОЛОДЯЖНОМУ, А ТАКОЖ СЕЛО-МУЗЕЙ ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ СМТ РОКИНІ.
28 квітня 2014 року в Хустській філії ТзОВ «Медичний коледж «Монада» відбувся традиційний міжфілійний конкурс «Кращий фахівець» серед студентів відділень «Стоматологія ортопедична». Від Луцької філії у конкурсі взяли участь студенти групи І-ЗТ-2 Гірич Андрій та Люлька Олександр, що посіли ІІ місце після команди м. Хуста. ІІІ місце зайняла команда з м. Чернівці. На фото: учасники конкурсу в оточенні зав. відділенням Луцкевич К.Б., директора коледжу Гайдучка І.Г., керівника Луцької команди, викладача стоматологічних дисциплін Стеця І.З.

ВІТАЄМО!!!
3 КВІТНЯ 2014 РОКУ БУЛО ПРОВЕДЕНО XV НАУКОВУ СТУДЕНТСЬКУ КОНФЕРЕНЦІЮ. У РОБОТІ КОНФЕРЕНЦІЇ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ 70 СТУДЕНТІВ ТА 54 НАУКОВІ КЕРІВНИКИ БАЗОВОГО ВІДДІЛЕННЯ ТА УСІХ ФІЛІЙ. ЖУРІ, ДО СКЛАДУ ЯКОГО ВХОДИЛИ ВИКЛАДАЧІ БАЗОВОГО ВІДДІЛЕННЯ, ФІЛІЙ ТА ЧЛЕНИ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ВИСОКО ОЦІНИЛО РІВЕНЬ НАУКОВОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ЛУЦЬКОЇ ФІЛІЇ: БОНДАРЕНКО О., МАРТИНЮК Т. (І ЛС-3); ДІК Є. (І СТ-1); ПАСІЧНИКА В. (І ЗТ-2); КАНАРСЬКОЇ К. (І ЛС-1); КОВАЛЬЧУКА І. (І ЗТ-1). ОКРІМ ТОГО, ДІК Є. (НАУКОВИЙ КЕРІВНИК СВІЖАК В.М.) ПОСІЛА ІІ МІСЦЕ НА СЕКЦІЇ «КЛІНІЧНІ ДИСЦИПЛІНИ»; БОНДАРЕНКО О., МАРТИНЮК Т. (НАУКОВІ КЕРІВНИКИ АТАМАНЧУК В.О., ПОЛУБІНСЬКИЙ В.Б.) ТА ПАСІЧНИК В. (НАУКОВИЙ КЕРІВНИК ЛИТВИНЮК С.В.) ПОСІЛИ ІІІ МІСЦЯ НА СЕКЦІЯХ ВІДПОВІДНО «ФАРМАЦІЯ» ТА «СТОМАТОЛОГІЯ» .

7 квітня 2014 року в рамках відзначення Всесвітнього дня здоров’я студенти коледжу прослухали лекцію «Профілактика – найкращий спосіб залишатися здоровим на всіх етапах життєвого шляху».


4 квітня 2014 року в рамках щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» та Дня благоустрою територій викладачі медичного коледжу «Монада» на чолі з адміністрацією прибирали територію навколо коледжу. Суспільно-корисна праця не лише облагороджує, але й сприяє згуртуванню колективу.
У Луцькій філії ТзОВ Медичний коледж «Монада» на відзначення 200-річного ювілею Великого Кобзаря проведено Шевченківський тиждень. У вестибюлі коледжу розміщено стенд «Великому Кобзареві – 200». Проведено Шевченківські читання в академічних групах. Студенти І курсів прослухали лекцію «Дано любить, терпіть, страждать» (жіноча доля в творчості Т.Г.Шевченка) в обласній юнацькій бібліотеці. У бібліотеці коледжу студенти усіх груп оглянули пересувну виставку Волинського краєзнавчого музею, присвячену життєвому та творчому шляхові Т.Г.Шевченка.
КОЛЕКТИВ ЛУЦЬКОЇ ФІЛІЇ ТзОВ «МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ «МОНАДА» ГЛИБОКО СУМУЄ З ПРИВОДУ ЗАГИБЕЛІ ВІД КУЛЬОВОГО ПОРАНЕННЯ 19 ЛЮТОГО 2014 р. НА КИЇВСЬКОМУ МАЙДАНІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ СТУДЕНТА ГРУПИ І ЛС-2 ВІДДІЛЕННЯ «ЛІКУВАЛЬНА СПРАВА»
ТАРАСЮКА ІВАНА МИКОЛАЙОВИЧА, 1993 р.н.
ТАРАСЮКА ІВАНА МИКОЛАЙОВИЧА, 1993 р.н.
ТА ВИСЛОВЛЮЄ ЩИРЕ СПІВЧУТТЯ РІДНИМ І БЛИЗЬКИМ ПОКІЙНОГО, А ТАКОЖ УСІМ, ХТО ПОНІС У ЦІ ДНІ ГЛИБОКУ ТА НЕПОПРАВНУ ВТРАТУ.
Студенти нашого коледжу залюбки вивчають історію медицини і фармакології. Традиційними стали щорічні відвідування майбутніми фармацевтами та провізорами Луцької аптеки-музею. Ось і 13 листопада 2013 р. група 2 курсу відділення «Фармація» на чолі із завідувачем відділення провізором Козаком Ю.В. мали нагоду ознайомитися з умовами та засобами роботи фармацевта минулого сторіччя та порівняти їх із сучасністю.
1 жовтня 2013р. у м. Львові відбувся фестиваль-конкурс «Сейшн в «Монаді»-2013», присвячений 21 річниці заснування коледжу. Бурхливими оплесками присутні з усіх куточків України зустріли виступи студентів Луцької філії – Мартинюк Тетяни, гр. І ЛС-3, (пісня «Пісня солов’їна»), Дік Єлизавети, гр. І СТ-1 (танець «Румба»), Романець Вікторії, гр. І ФМ-1 (танець «Україночка»).
За виконання танцю Романець Вікторія також була удостоєна спеціального призу журі.
2 по 4 жовтня 2013 р. на базі Луцької філії відбувся семінар директорів, заступників директорів з навчальної роботи та бухгалтерів ТзОВ Медичний коледж «Монада» зі Львова, Дрогобича, Первомайська, Євпаторії, Чернівців, Ужгорода, Хуста. Учасники семінару ознайомилися з матеріально-технічною базою Луцької філії, обмінялися інформацією з досвіду роботи, відвідали замок Любарта та Зимненський монастир. Гості висловили щире захоплення побаченим на Волині.
5 липня 2013 року в коледжі відбулися урочистості з нагоди одинадцятого випуску дипломованих зубних гігієністів, зубних техніків, фармацевтів та фельдшерів. З майже сотні випускників одинадцять отримали дипломи з відзнакою.
«Монада»: десять років стабільності, пошуків і здобутків.
Днями наймолодший серед вищих навчальних закладів міста — Первомайська філія Львівського коледжу «Монада» відзначала свій ювілей. Виповнилося десять років з моменту її заснування. З цієї нагоди, аби привітати колег, до нашого міста завітав цілий «десант» керівників інших філій головного вузу на чолі з його засновником і генеральним директором Ігорем Гайдучком. А ці філії створені і котрий рік працюють у Чернівцях, Луцьку, Хусті, Дрогобичі, Ужгороді і Євпаторії (Автономна Республіка Крим).
Серед почесних гостей свята монадівців була й Первомайський міський голова Людмила Дромашко, а також очільники медичних і фармацевтичних закладів міста. Було багато квітів, подарунків і, звичайно, теплих зворушливих слів на адресу ювілярів. А ще яскрава цікава розповідь про те, як усе було, прекрасно ілюстрована кольоровими слайдами з історії створення філії.
Але про все по порядку.
Уже десять років. А, пригадується, ніби вчора в місті йшли дебати стосовно доцільності відкриття філії, тобто створення ще одного медичного закладу. Дехто запевняв, що «Монада» не протримається й кілька років, не витримавши конкуренції з іншими місцевими навчальними закладами вищої школи. Та дарма. Бо за справу взялася не просто симпатична й енергійна жінка, а справжній фахівець, ентузіаст і здібний організатор — нинішній і незмінний директор філії, викладач вищої категорії Олена Пшенишнюк. Маючи неабиякий досвід роботи в гуманітарній сфері, серйозні знання і бажання досягти наміченого, Олена Максимівна зуміла забрати навколо себе небайдужих людей, кваліфікованих фахівців-професіоналів, які пліч-о-пліч з нею, рік за роком робили все можливе, щоб філія відбулася.
А починалося все з порівняно невеликого приміщення колишнього дитсадка, який належав «Первомайськдизельмашу». Взявши його в оренду, колектив однодумців добряче попрацював, щоб до початку занять надати йому риси навчального закладу. Та все ж, за словами директора філії, на початку таки було досить сутужно, особливо з меблями та іншим обладнанням. Отож, першим студентам довелося якийсь час навчатися, сидячи на дитячих стільцях. Але то лише спершу...
Зараз у розпорядженні первомайської «Монади» значно пристойніше приміщення, хоча також орендоване. Однак тут є практично все: і добре обладнані аудиторії, і лабораторія, і комп'ютерний клас, і бібліотека, і навіть спортивний зал. Та найбільша цінність філії — це, безперечно, викладачі і студенти, на рахунку яких уже чимало здобутків. Як довелося дізнатися, завдячуючи спільним зусиллям, тут, зокрема, задля застосування сучасних інформаційних технологій, створено банк комп'ютерних варіантів навчальних програм та фільмів, електронних підручників й інструкцій до лабораторних і практичних занять та лекційного матеріалу. Філія має постійний зв'язок з 10 видавництвами України, отримуючи новинки друкованої наукової літератури. Тож не дивина, що студенти під керівництвом своїх викладачів, беручи участь у багатьох науково-практичних конференціях, часто досягають відмінних результатів. Є на рахунку філії немало й інших перемог. Первомайська «Монада» неодноразово брала участь у міжнародних виставках й удостоєна диплома «За високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу». Втім, крокуючи в ногу з часом, готуючи хороших фахівців для фармацевтичної й зуботехнічної справ, тут ретельно дбають і про всебічний розвиток студентів. Саме з цією метою і вдосконалюється навчально-виховна робота, постійно проводяться зустрічі з ветеранами та іншими цікавими людьми, проходять науково-практичні конференції, організовуються конкурси професійної майстерності, фестивалі художньої самодіяльності, спартакіади та КВК. Активно працює й студентське самоврядування, спонукаючи хлопців та дівчат до активного громадського життя, навчаючи самостійності й відповідальності за доручену справу.За високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу
400 молодших спеціалістів-фармацевтів та понад 100 зубних техніків вийшли вже зі стін філії. більшість знайшла себе в житті. Причому багато хто зараз успішно працює не лише в рідній місцині, але й у великих містах, і навіть у ближньому зарубіжжі. Вони справжня гордість всього викладацько-студентського колективу. Саме про це і йшлося на святі, сценарій до якого написала сама Олена Максимівна — і сценарій, і студентську пісню, яку з таким захватом виконали її підопічні.
Щасливих ювілярів радо вітали колишні випускники філії, представники місцевої медицини й фармації. Первомайський міський голова, колеги по праці і, звичайно, сам генеральний директор коледжу. Виступаючи перед присутніми, Ігор Гайдучок, зокрема, сказав, що за час, який промайнув (а цього року головний вуз також відзначав солідну дату — двадцятиріччя з дня заснування), очолюваний ним вищий навчальний заклад довів свою спроможність, завоювавши ринок у різних куточках України. В тому числі й на півночі Миколаївської області. «Наразі ж, — наголосив Ігор Григорович, — мріємо, що в майбутньому і в Первомайську матимемо власну матеріальну базу».
Тож залишається сподіватися, що саме так воно й станеться. І вже своє 15-річчя Первомайська філія зустрічатиме в новому власному сучасному приміщенні. А чому б і ні, коли належить до такого авторитетного й престижного вузу, як Львівський коледж «Монада». До речі мовити, «монада» у перекладі з грецької означає «символ розуму й божества». А це багато про що говорить.
Людмила Мартинова // Вісник Первомайська. 8 червня, 2013.
20 лютого 2013 р. на базі коледжу відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів хімії «Використання сучасних педагогічних технологій в процесі проведення науково-пошукової роботи з хімії».
Вже декілька років поспіль студенти відділення"Стоматологія" під керівництвом викладача терапевтичної стоматології Серьогінової Г.В. виступають з бесідами щодо профілактики стоматологічних хвороб перед школярами міста і області. Так, 6 березня 2013 року «агітбригада» побувала в школі села Лище Луцького району. Майбутні зубні гігієністи вчили школярів правильно вибирати засоби догляду та здійснювати догляд за зубами.
5 ЛЮТОГО 2013 р. У КОЛЕДЖІ ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ ВИПУСК КУРСІВ ЛІКУВАЛЬНОГО МАСАЖУ. 3 МІСЯЦІ СТУДЕНТИ ПІД КЕРІВНИЦТВОМ ДОСВІДЧЕНОГО МАСАЖИСТА ГРИЦИК ЛІЛІЇ МИКОЛАЇВНИ ЗДОБУВАЛИ ПРАКТИЧНІ НАВИЧКИ. ІСПИТИ СКЛАДЕНО НА «ВІДМІННО». І ОСЬ НАРЕШТІ ВИПУСКНИКИ КУРСІВ ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ СПЕЦІАЛІСТІВ ЛІКУВАЛЬНОГО МАСАЖУ.